“Χαιρέτησε” την SL2 στο Παγκρήτιο η Ζάκυνθος…

“Χαιρέτησε” την SL2  στο Παγκρήτιο η Ζάκυνθος…

“Χαιρέτησε” απόλυτα την Super League 2 συο Παγκρήτιο η Ζάκυνθος,  μετά  και  την βεα της  ήττα, καθώς  ο Εργοτέλης νίκησε εντός έδρας την Ζάκυνθο με 1-0 και ανέβηκε στους 37 πόντους (9η θέση), ενώ η ομάδα από τα Ιόνια νησιά παρέμεινε στους 20 πόντους (16η θέση).
Ο Εργοτέλης ξεκίνησε πιο δυνατά και στο 15′ λεπτό, είχαν ευκαιρία με σουτ του Κόνραντ, με την μπάλα να περνάει ελάχιστα πάνω απ’ το οριζόντιο δοκάρι του Μέντες, ενώ είχε πλασέ με τον Κοκκίνη στο 30′ λεπτό και μακρινό σουτ του Βουτσά στο 40′ λεπτό. Το σκορ του ημιχρόνου παρέμεινε στο 0-0.

Οι Κρητικοί συνέχισαν δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και ο Κωστανάσιος με καρφωτή κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Σερβιλάκη, άνοιξε το σκορ, κάνοντας το 1-0 στο 54′ λεπτό. Οι δύο ομάδες έκαναν μακρινά σουτ στα επόμενα λεπτά και έπεσε ο ρυθμός του αγώνα λόγω και των αλλαγών, με τον Εργοτέλη να νικάει εντός έδρας της Ζακύνθου με 1-0.

Εργοτέλης (Μπαδήμας): Τσέλιος, Ντουμάνης (82′ Κατσούρι), Σερβιλάκης, Κόλα, Μίκο, Κουτάντος (64′ Πεΐος), Άμπι (64′ Νεράλ), Βουτσάς, Κωστανάσιος (82′ Πατρινός), Κοκκίνης (77′ Σαρρής), Κόνρααντ.

Ζάκυνθος (Νόλης): Μέντες, Κούνια, Εσόνο (74′ Στύλας), Κοναγκάγια, Οντόνε, Τσιμέλι, Ρουκουά, Μπαζάν (60′ Εντουάρντο), Κάρδαρης (74′ Κάμερον), Νικολακόπουλος, Καλλιβωκάς.