Μεσσηνία

“Επτάρα” η Εράνη στην Καλλιθέα για το Κύπελλο Μεσσηνίας

“Επτάρα” η Εράνη στην Καλλιθέα  για το Κύπελλο Μεσσηνίας

Επιβεβαίωσε η Εράνη πώς ήταν το φαβορί στον σημερινό εκτός έδρας ματς τού κυπέλλου Μεσσηνίας με την Καλλιθέα αφού επικράτησε με 7-1.

Η φιλιατρινή ομάδα, που αγωνίζεται στη Γ’ εθνική, νίκησε άνετα τους γηπεδούχους, που παίζουν στη Β’ τοπική και προκρίθηκε στα προημιτελικά του Κυπέλλου Μεσσηνίας.

Εκεί όπου ήδη βρίσκονται οι Πάμισος, Τέλλος Αγρας, Πανθουριακός, Μιλτιάδης, Αστέρας Αρφαφών, Ακρίτας Κορώνης και Στενωσιά. Η κλήρωση για τους “8” θα γίνει στις 4 Οκτωβρίου.

Οι φιλιατρινοι αγωνίστηκαν με διαφορετική 11άδα σε σχέση με το ματς πρωταθλήματος με τη Βάρδα, καθώς ακολουθεί την Κυριακή το δύσκολο εντός έδρας παιχνίδι με τον Πανελευσινιακό.

Οι “πράσινοι” καθάρισαν το ματς από το πρώτο ημίχρονο, όταν και προηγήθηκαν με 3-0, χάρη σε δύο γκολ του Κόλλια και ένα του Δημητρίου.

Στο δεύτερο ημίχρονο βρήκαν δίχτυα ο Κ. Σταθόπουλος και μάλιστα δύο φορές, ο Καλογερόπουλος και ο Χάρμπας, ενώ για την Καλλιθέα, που είχε μειώσει προσωρινά σε 1-5, σκόραρε ο Σαμπάνι.
ΚΑΛΛΙΘΕΑ: Αντωνόπουλος, Αθανασόπουλος, Λέκκας (20’ Δαρσακλής), Παναγόπουλος, Κιόσσα, Μέμα (60’ Μαμουσάι), Σπυρόπουλος (80’ Τσίρμπας) Λάζαρης, Σαμπάνι, Γκέρι, Τομαράς.
ΕΡΑΝΗ: Οικονομόπουλος, Φλαριώτης, Μπουρδέκας (55’ Καλογερόπουλος), Λεβεντάκης (60’ Καραχάλιος), Νικολακόπουλος, Λακριντής, Χάρμπας, Αντωνόπουλος, Γκελγκέρια (60’ Δ. Οικονομόπουλος), Κόλλιας (55’ Περαματζής), Δημητρίου (46’ Κ. Σταθόπουλος).