Καλαμάτα

“Φιλικά” 2-0 το Αιγάλεω η Καλαμάτα στην Παραλία

Με γκολ του Άλβες  στο 33′ και του Στρούγγη  στο 77′ η Μαύρη Θύελλα νίκησε  εύκολα το Αιγάλεω  με 2-0  στο φιλικό  της Παραλίας, σήμερα,  ανήμερα  της ημέρας  της απελευθέρωση της πόλης από  τους Τούρκους, την 23η του Μάρτη του 1821!

Ο Άλβες λοιπόν στο 33 λεπτό έκανε το 1-0 με κεφαλιά ύστερα από κόρνερ του Τάτου και στο 73 λεπτό ο Στρούγγης με κεφαλιά “έγραψε” το  τελικό  2-0,  ύστερα από κόρνερ του Κάτσε.

Η Μαύρη Θύελλα είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες για να σκοράρει. Ξεχώρισε η παρουσία του Κάνιας στο β΄ημίχρονο ενώ καλή εμφάνιση έκαναν οι Γιαννίκογλου, Άλβες.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η ομάδα αγωνίστηκε χωρίς τον τραυματία Τζανακάκη ενώ αγωνίστηκαν όλοι οι υπόλοιποι.

Η Καλαμάτα  ξεκίνησε με τους: Γιαννίκογλου, Μοζέρ, Αρίμπας, Κωστούλας, Κωνσταντινόπουλος, Κατάλντι, Άλβες, Τάτος, Ελιβέλτο, Γρίβας, Κωτσόπουλος.