” Φωνάζει” η Κηφισιά για την φιλοξενία του Αιγάλεω…

” Φωνάζει” η Κηφισιά για την  φιλοξενία του Αιγάλεω…

«Φωνάζει » η Κηφισιά για την φιλοξενία του αγώνα με το Αιγάλεω και αναφέρει ότι επιτέθηκαν σε ποδοσφαιριστή της στη διάρκεια του ημιχρόνου.
Αναλυτικά, η ανακοίνωση της Κηφισιάς που μας,έστειλε συο Sportstonoto.gr:

«Ως Διοίκηση της ΠΑΕ Κηφισιά δεν είχε χρειαστεί να τοποθετηθούμε ποτέ στο παρελθόν για τέτοιου είδους ζητήματα… Καλώς ή κακώς όμως, για όλα υπάρχει η πρώτη φορά.

Είχαμε ακούσει για τη “φιλοξενία” στο Αιγάλεω.

Μια “φιλοξενία” της οποίας γίναμε οι ίδιοι μάρτυρες στο μεταξύ μας παιχνίδι.

Μία “φιλοξενία” κατά την οποία φτάσαμε στο σημείο να βιώνουμε τραμπουκισμούς, που κατέληξαν σε επίθεση με χειροδικία εναντίον ποδοσφαιριστή της ομάδας μας, εντός των αποδυτηρίων στη διάρκεια του ημιχρόνου.

Αυτές οι παλιές “τακτικές” έχουν εξαφανίσει δυστυχώς τους υγιείς φιλάθλους από τα γήπεδα.

Ως νέα ομάδα στην κατηγορία μαθαίνουμε καθημερινά. Σήμερα μάθαμε κι αυτό…

Καλή συνέχεια σε όλους και καλή χρονιά».

2 Comments

2 Comments

1. JR

30/12/2021 at 17:54

Είναι η δεύτερη ομάδα, μετά την Ρόδο, που φιλοξενείται και βγάζει ανακοίνωση για την
    ”περιποίηση” που δέχθηκε μέσα και έξω από τα αποδυτήρια και τους χώρους του γηπέδου.
    Κρατάτε και καμία πισινή όταν ολόκληρο το καλοκαίρι και το φθινόπωρο μας λιβανίζατε
    πόσο καλός και τίμιος είναι αυτός ο πρόεδρος του Αιγάλεω ο Κος Παλτόγλου και πόσο νοιάζεται την ομάδα του. Που ήταν ο Κος Παλτόγλου και ο υιός του (πρόσφατα κάνατε άρθρο για την συμμετοχή του υιού Παλτόγλου στην διοίκηση). Ή σιωπούσαν βλέποντας τις ασχήμιες ή ήταν ανίκανοι να επιβληθούν στην αναρχία, δηλαδή υπόλογοι σε οποιαδήποτε των περιπτώσεων.

2. NICK

31/12/2021 at 16:38

Η επίθεση στο ημίχρονο, ήταν προσχεδιασμένη, εφόσον ο αγώνας είχε στραβώσει (0-0). Την ξεκίνησε ο Φυλακτός, ο αναπληρωματικός τερματοφύλακας. Ήδη τρεις ομάδες έχουν ¨βιώσει¨τη φιλοξενία του Αιγάλεω και έπεται συνέχεια. (Η 3η είναι η Ιεράπετρα, που στο πέσιμο στο ημίχρονο …. αποβλήθηκε δικός της ποδοσφαιριστής). Όλως τυχαίως,οι παρατηρητές σε αυτά τα παιγνίδια ήταν φιλαράκια Πειραιώτες, που προφανώς στα δεκαπέντε λεπτά της ανάπαυλας τυφλώθηκαν και μετά – θαύμα θαύμα- ξαναβρήκανε το φως τους. Τουλάχιστον οι υπόλοιπες ΠΑΕ που θα φιλοξενηθούν στο Σίτυ, ας λάβουν τα μέτρα τους, γιατί οι άνθρωποι είναι τόσο τριτοκοσμικοί που καμαρώνουν κιόλας για τα επιτεύγματά τους στα social media, αφού μένουν ατιμώρητοι.