“Λευκή” ισοπαλία στο Γύθειο…

Η ΑΕΚ Τρίπολης

Χωρίς τέρματα (0-0) έληξε σήμερα στο Γύθειο, το φιλικό ματς ανάμεσα στον μέτριο τοπικό Πανγυθεατικό και την ΑΕΚ Τρίπολης, δυο ομάδες εκ των… φαβορί – μέχρι τώρα – για υποβιβασμό ξανά στο τοπικό, από τον 7ο όμιλο της Γ’ Εθνικής κατηγορίας.

Σε μια άτυπη ρεβάνς του φιλικού της Τρίπολης την περασμένη εβδομάδα όπου η ΑΕΚ είχε επικρατήσει με 1-0, οι κιτρινόμαυροι κατάφεραν να μην χάσουν και κυρίως να μη δεχθούν κάποιο τέρμα χτίζοντας έτσι μια γερή αμυντική λειτουργία.

Ο Δημήτρης Μειδάνης παρέταξε την ομάδα του με δυο αναγκαστικές αλλαγές σε σχέση με το προηγούμενο φιλικό. Απόντες ο τραυματίας Γεωργακόπουλος και ο Καψής ο οποίος το Σάββατο παντρεύτηκε και δεν ήταν εφικτή η παρουσία του.

Το παιχνίδι κινήθηκε σε χαμηλό ρυθμό και για τις δυο ομάδες με κύριο χαρακτηριστικό τις σκληρές μονομαχίες, γεγονός που δε βοήθησε στη δημιουργία φάσεων. Το πρώτο ημίχρονο έκλεισε χωρίς τέρματα.

Ίδια εικόνα και στην επανάληψη μέχρι να φτάσουμε στο τελευταίο δεκάλεπτο, διάστημα που η ΑΕΚ έχασε δυο κλασσικές ευκαιρίες σε ισάριθμα τετ α τετ.

Στο 80ο λεπτό ο Πετρόπουλος δεν κατάφερε να νικήσει τον αντίπαλο πορτιέρο,ενώ στο αμέσως επόμενο λεπτό με πρωταγωνιστή αυτή την φορά τον Ανδριανό η κατάληξη ήταν η ίδια.

Πολύ καλή η εικόνα για την ομάδα της Τρίπολης που παιχνίδι με παιχνίδι βγάζει στο γήπεδο τη δουλειά που γίνεται στην προετοιμασία.

ΠΑΝΓΥΘΕΑΤΙΚΟΣ: Μίρτα, Χρυσικάκος, Καρντάτης, Δούτζι, Παναγόπουλος, Σιβάροβιτς, Μιχελάκος, Αμαραντίδης, Μάργαρης,  Βασιλούδης.

ΑΕΚ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Kαπατσώρης, Πετρόπουλος, Καιάφας, Αντωνιάδης, Καττής, Αρδάμης, Μπαλάσης, Μάγγος, Τκεσελασβίλι, Ανδριανός, Τσαλγιτζόπουλος Γρ.