SL2-Νότος: Τεσσάρα ο Απόλλων, νίκη ο ΟΦΙ, “Χ” στο Σίτι

Ο Απόλλωνας Σμύρνης επικράτησε 4-1 του ΠΑΟ Ρουφ με πρωταγωνιστή τον Μωραΐτη, ενώ ο ΟΦ Ιεράπετρας επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας 2-0 των Χανίων.

Ο Απόλλων Σμύρνης είχε εύκολο έργο, καθώς επικράτησε 4-1 του ΠΑΟ Ρουφ για την 11η αγωνιστική του Β’ ομίλου της SL2. Η ελαφρά ταξιαρχία συνεχίζει τη μάχη της καθώς πλέον είναι στη δεύτερη θέση με 23 βαθμούς.

Πρωταγωνιστής του παιχνιδιού ήταν ο Παναγιώτης Μωραΐτης, ο οποίος πέτυχε τρία γκολ μέσα σε 12 λεπτά στο 48′, στο 55′ και στο 60′. Ο Χαλίμι άνοιξε το σκορ με πέναλτι στο 16′, ενώ ο Κυριαζής ισοφάρισε στο 23′.

ΠΑΟ Ρουφ: Κουνάδης, Γιαννάκου, Καμί (67′ Μκρτσιάν), Λαμπρίδης, Βενάρδος (42′ Παπουτσογιαννόπουλος), Ζαχαρός (67′ Δούμας), Καλλέργης (67′ Φιλιμέγκας), Μαρινάκης, Νιτσάκης, Φράγκος (36′ λ.τ Τασιούλης), Κυριαζής.

Απόλλων Σμύρνης: Κότσαρης, Λούι, Οντόνε (73′ Κρητικός), Ντομίνγκες, Τσελεπίδης, Αναστασόπουλος (46′ Ερέρα), Χαλίμι, Παπαγεωργίου (46′ Πατάπης), Κουάρδα (62′ Κοροβέσης), Καρίμ, Σίγκεβιτς (46′ Μωραΐτης).

ΟΦ Ιεράπετρας – Χανιά 2-0

Ο ΟΦΙ επέστρεψε στις νίκες και πήρε το κρητικό ντέρμπι κόντρα στα Χανιά. Η ομάδα της Ιεράπετρας επικράτησε 2-0 των Χανιών και είναι στην τρίτη θέση με 21 πόντους.

Ο Μίλερ άνοιξε το σκορ στο 46ο λεπτό, με τον Τσόρνομαζ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 67′.

ΟΦ Ιεράπετρας: Κυρίτσης, Καραγιάννης, Ίτσιος, Στάμου, Ντέτλερ, Τσερνομάζ, Κατάλντι, Μηλιώτης (81′ Καλλιτσουνάκης), Μούλερ, Μπλανκ Καζάου, Βουό.

Χανιά: Κατσιμήτρος, Γιαμπερέ, Μπάτζιος, Ιμεραλιλάι, Ρότσα (50′ Χιντζίδης), Καμαρά (58′ Μπουτσάκης), Τσέλιος, Λεμονής, Μπουρσέλης, Πολίτης (46′ Καπνίδης), Μάναλης.

Αιγάλεω – Ηλιούπολη 1-1

Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι στο Σταύρος Μαυροθαλασσίτης ανάμεσα στο Αιγάλεω και την Ηλιούπολη. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Κολλά στο 9′, ενώ ισοφάρισε ο Τριανταφυλλάκος στο 26′ με κεφαλιά.

Το Αιγάλεω είναι στην 9η θέση με 12 πόντους και η Ηλιούπολη έχει 15 πόντους στην 8η θέση.

Αιγάλεω: Σκαφίδας, Σκεντεράι, Παπανικόλας, Φουρλάνος, Χοτζάλι, Πολυχρόνης, Τσίτσαρης, Σταματάκης, Τσιλιγκίρης, Μπαστιάνος, Κολλάς.

Ηλιούπολη : Πολίτης, Ανδρέου, Μουριέλ, Κρητικός, Κωστόπουλος, Βάρκας (46′ Κρέτσι), Γκοτσούλιας, Δημητριάδης, Τσαφταρίδης, Τριανταφυλλάκος, Έμπερτ.

15. ΠΑΟ Ρουφ 0 (10 αγώνες).

*Εκκρεμεί η τύχη των αγώνων Athens Kallithea FC – Ολυμπιακός Β’ (7η αγωνιστική – αποχώρησαν στο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι), ΠΑΟ Ρουφ – Επισκοπή (16η – μη θεωρημένα τα δελτία της Επισκοπής), Κηφισιά – Ηρόδοτος (16η – με το σκορ στο 2-0, οι φιλοξενούμενοι έμειναν με έξι παίκτες), Ολυμπιακός Β’ – Κηφισιά (17η – αποχώρησαν στο 23’ οι γηπεδούχοι), Επισκοπή – Athens Kallithea FC (17η – μη θεωρημένα τα δελτία της Επισκοπής) και Ηρόδοτος – ΑΕΚ Β’ (17η – παρατάχθηκαν με έξι παίκτες οι γηπεδούχοι).