Τάσος Καντούτσης: «Ντρέπομαι για τα γκολ που δεχτήκαμε»

Ο Τάσος Καντούτσης, μετά τον σημερινό αγώνα του Βόλου

«Ντρέπομαι για τα γκολ που δεχτήκαμε»!!
Ο Τάσος Καντούτσης εκπροσώπησε τους ποδοσφαιριστές της Νίκης στη συνέντευξη Τύπου μετά το ματς του Πανθεσσαλικού.

Ο Τάσος Καντούτσης εκπροσώπησε τους ποδοσφαιριστές της Νίκης στη συνέντευξη Τύπου μετά το ματς του Πανθεσσαλικού.

Ο κεντρικός αμυντικός των κυανολεύκων τόνισε χαρακτηριστικά πως αυτός και οι συμπαίκτες του μπήκαν στο παιχνίδι μετά το πρώτο μισάωρο ενώ εξέφρασε την ντροπή του για τα γκολ που δέχθηκε η ομάδα του.

Αρχικά, ο κεντρικός αμυντικός της Νίκης είπε τα εξής: «Ένα κακό αποτέλεσμα για την ομάδα μου σήμερα. Θέλω να πω πως την ευθύνη την έχουμε μόνο οι ποδοσφαιριστές, ο προπονητής μας δε φταίει καθόλου για τη σημερινή μας εμφάνιση. Είχε ετοιμάσει ένα σωστό πλάνο, αλλά πραγματικά το παιχνίδι ήταν προγραμματισμένο για τις 17:00 κι οι παίκτες ήρθαμε στις 17:30. Πραγματικά, ντρέπομαι για τα γκολ που δεχτήκαμε. Τρία γκολ από στημένες φάσεις. Ντρέπομαι πραγματικά, συγνώμη από τον κόσμο, από τον πρόεδρό μας, απ’ όλη την ομάδα. Ισορροπήσαμε το παιχνίδι μετά το τριαντάλεπτο, μειώσαμε το σκορ, αλλά δεχτήκαμε ένα τρίτο γκολ σε ένα πολύ δύσκολο σημείο, στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου, από ένα πέναλτι. Ήμουν δίπλα στη φάση και μπορώ να πω ότι δίνεται το πέναλτι, ήταν μία δύσκολη φάση για τον συμπαίκτη μου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, θεωρώ ότι ήμασταν καλύτεροι. Κυκλοφορήσαμε πιο πολύ την μπάλα, στο πρώτο κάναμε πολλά λάθη βεβιασμένα. Μειώσαμε πάλι στο σκορ, παλέψαμε, αλλά δεν τα καταφέραμε. Συγχαρητήρια στην αντίπαλη ομάδα για την πρόκριση κι εύχομαι να μην υπάρχουν τραυματισμοί, ούτε για την ομάδα μου που πάλι σήμερα υπήρχε ένας και στεναχωριέμαι και για τους αντιπάλους που επίσης υπήρχε».