fbpx
Ακολουθήστε μας

Μπάσκετ

Το μπασκετικό πρόγραμμα της ημέρας (18/10)

Το μπασκετικό πρόγραμμα της ημέρας (18/10)

Μία μέρα γεμάτη μπάσκετ είναι η σημερινή (18/10), στην πιο μπασκετική Κυριακή των τελευταίων 8 μηνών, τουλάχιστον από άποψη αριθμού αγώνων με δράση σε Β’ και Γ’ Εθνική Ανδρών.

Η Γ’ Εθνική Ανδρών κάνει πρεμιέρα και η Β’ Εθνική μπαίνει στην δεύτερη στροφή της.

Αναλυτικά το μπασκετικό πρόγραμμα της ημέρας:

Β ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ (2η αγωνιστική)

1ος Όμιλος

Ν. Πεντέλης 13.30 Πεντέλη-ΑΠΑΣ Τα Φανάρια Ρίζος-Λογοθέτης-Κατσαπράκακης (Φαλούκας)

Κάτω Αχαγιάς 17.00 Αχαγιά 82-Ένωση Ιλίου Κοντίλης-Λιότσιος-Ασημακάκη (Κοκορδάτος)

Κορίνθου 17.00 ΚΑΟ Κορίνθου-Εθνικός Παντελίδης-Τσιμπούρης-Κανελλόπουλος (Πετρόπουλος)

Ραφήνας 17.00 Αργοναύτης Τριγλίας-Έσπερος Καραβίτης-Ορφανός Εμ.-Παπαδόπουλος Χ. (Τεφτίκης)

Παπάγου 14.00 Παπάγου-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ Τσάτσης-Ζιώγας-Βελέντζας (Παπαγιαννόπουλος)

Τ. Βογιατζής 17.00 Πανελευσινιακός-Ιωνικός ΝΦ Πλιάκας-Φασόλης-Κούλης Κ. (Αλετράς)

Δ. Βικέλας 13.00 ΑΕ Ν. Κηφισιάς – Νέο Ληξούριο Φάκαρος-Χριστινάκης-Αγγελής (Γολεγού)

2ος Όμιλος

Στ. Βενέτης 18.00 Αιγάλεω-Π. Φάληρο Κάρδαρης-Σπυρόπουλος-Τεφτίκης (Παλάτος)

1ο Μάνδρας 17.00 Μανδραϊκός-ΕΦΑΟ Ζωγράφου Στρέμπας-Μπούκας-Χριστοδουλάκης (Τηγάνης)

Μελισσίων 17.00 ΚΑΟ Μελισσίων-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Θεονάς-Τζίμης-Κοτσίρης (Ζερδεβάς)

Δαϊς 17.00 Δούκας-Άρης Νίκαιας Ραχιώτης-Χρηστίδης Π.-Σκουλαρίκης (Κουλούρης)

Κλαδισού 17.00 Χανιά-ΟΦΗ Κωνσταντινόπουλος-Κοτσώνης-Κούλης Χ. (Χριστινάκης)

Αγ. Δημητρίου (Ν) 17.00 Πανιώνιος-ΝΕ Μεγαρίδας Χρηστίδης Ηλ.-Σιδερής-Ναστούλης (Ορφανός Γ.)

3ος Όμιλος

Κατσιμήδου 17.00 Αίολος Τρ.-Ιωάννινα ΣΚ Σταματόπουλος-Δόλγυρας-Κοντογιάννης (Χλώρος)

Χαλκιοπούλειο 17.00 Έσπερος ΓΣ Λαμίας-Πρωτέας ΦΟ Γρεβενών Τσουμαχίδης-Παζώλης-Γεωργούλης (Γκουντελιάς)

Πεύκων 17.00 Μαχητές Πειραματικό-Ερμής Σχηματαρίου Φακίτσας-Μαραμής-Καρακώστας (Σιμητόπουλος)

Λευκάδας 17.00 Δόξα Λευκάδας-Ίκαροι Τρικάλων Kαρακάσης-Μακρόπουλος-Μαρινάκης (Ιωακειμίδης)

Ν. Ιωνίας Βόλου 17.00 Νίκη Βόλου-ΑΚ Χαλκίδας Ελευθεριάδης Πλ.-Παπαγεωργίου-Εκίζογλου (Τσιργούλας)

4ος Όμιλος

Αγ. Παύλου 17.00 ΚΑΟΧ Ευρώπη 87-Πανσερραϊκός Κοϊμτζόγλου-Κουκουλεκίδης-Καντερές (Μανιός)

Ευόσμου 17.00 Αίας Ευόσμου-Αρετσού Τσιρτσιμάλης-Γραικός-Αναστασιάδης Βας. (Παπαγεωργίου)

Πολυγύρου 17.00 Πολύγυρος-Λεύκιππος Ξάνθης Θεοδώρου-Πράττος-Τσάνταλη (Θωμόπουλος)

Ευκαρπίας 17.00 Ευκαρπία-Ερμής Λαγκαδά Μπακάλης-Σιταρίδης-Βασιλόπουλος (Δέλλας)

Μακεδονικού 17.00 Μακεδονικός-Γέφυρα Λόρτος-Λουλουδιάδης-Τζιοπάνος Γ. (Μήτσιου)

Σερρών 17.00 Ίκαροι Σερρών-ΧΑΝΘ Ντόγκας-Μελανίδης-Χρυσάφης (Δραγκίογλου)

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ (1η αγωνιστική)

1ος Όμιλος

Παναχαϊκής 17.00 Παναχαϊκή ΑΕ-ΑΣ Σφήκα Αμαλιάδας Ζακεστίδης-Αδαμόπουλος Κ. (Πίγκας)

ΔΑΚ Τρίπολης 15:30 ΣΔΥ Τρίπολης-ΓΣ Εργοτέλης Ελ Ανύ-Θεοδοσόπουλος (Γιαλικάρης)

ΕΑΠ 17.00 ΕΑ Πατρών-ΣΚ Καλαμάτα Μηλαπίδης-Κάννης (Θεοδωρόπουλος)

Γλαύκου 17.00 ΑΟ Γλαύκος-ΑΟ Αίολος Αγυιάς Καρπάνος-Λιαρομμάτης (Κώστης)

Κυπαρισσίας 14.00 ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς-Διαγόρας Ρόδου Τσακαλογιάννης-Λάμπος (Ηλιόπουλος Σπ.)

Ρεπό: Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ

2ος Όμιλος

Μυτιλήνης 15.00 ΑΠΣ Παπάδος Γέρας-ΦΟ Βροντάδου Καλογριάς-Σπυρλιδάκης (Σαλαβός)

Παν. Σαλπέας 17.00 ΑΟΦ Πορφύρας-ΑΟ Δάφνης Ορφανός Ιορδ.-Ζαγούρης (Δραμεσιώτης)

Εσπέρου 17.00 ΑΕ Ίκαροι Καλλιθέας-ΑΕ Έξω Παναγίτσας Μαρουδιάς-Τσίγκου (Ευστρατίου)

Χίου 16.00 Βούρειος ΑΟΛ-ΑΟΝΣ Μίλων Ντάνος-Μαρίγλη (Μάρης)

Γ. Παπασιδέρης 17.00 ΓΣ Κορωπίου-Τελεθριακός ΑΣ Χατζημάρκος-Τσικριτσάκη (Παπαδόπουλος Στ.)

3ος Όμιλος

Μυκόνου 14.30 ΑΟ Μυκόνου-ΑΟ Πεύκης Μαυρέλης-Καρακωνσταντόπουλος

Κοντόπευκου 17.00 ΚΑΠ-ΑΣ Τήρων Αγ. Θεοδώρων Μπακετέα-Βαλούρδος (Σταματόπουλος)

Α Μοσχάτου 12.30 ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου-ΑΕ Καρλοβάσου Καρανικόλα Ελ.-Ξυλάς (Άκελ)

Γαλανόπουλος 17.00 ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου-ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου Χουγιάζος-Ξηροκώστας (Μαυραντζάς)

Βυζαντινό Αθλ. Κέντρο 17.00 ΑΣ Πέρα-ΑΟΚ Χαλάνδρι Αργυρούδης-Κηπώσης (Παππάς)

Χθες

ΑΟ Ερμιονίδας-ΑΕ Δικαίου Κω 72-63

4ος Όμιλος

Αλμυρού 17.00 ΓΣ Αλμυρού-Λέων ΑΣ Μεσολογγίου Πιτσίλκας-Γιατρόπουλος (Μηναρετζόπουλος)

Παλαμά 17.00 ΓΣ Παλαμά Τιτάνες-ΓΣ Γόμφοι Ζαχαρής-Μπουγλος Ι. (Μάνασης)

Αμπελώνα 17.00 ΓΣ Αμπελώνα 1986-ΑΣ Αναγέννηση Καρδίτσας Μπούγλος Π.-Αβραμίδου (Αγορογιάννης)

Τετάρτη 28 Οκτωβρίου

Αμπελώνα 17.00 ΓΣ Αμπελώνα 1986-ΑΣ Αναγέννηση Καρδίτσας Μπούγλος Π.-Αβραμίδου

ΕΑΚ Βόλου 17.00 ΑΣ Ολυμπιακός Βόλου-ΓΣ Αναγέννηση Λαμίας Ευφραιμίδης-Χατζηκώστας

ΔΑΚ Καναλλακίου 17.00 ΑΕ Καναλλακίου Αχερ.-ΑΟ Σπάρτακος Ιωαννίνων Διαμαντής-Βίννης

5ος Όμιλος

Μίκρας Α’ 17.00 ΑΠΣ Ναύαρχος Βότσης-ΦΟ Αριδαίας Λάδας-Καρυπίδης (Δροσόπουλος)

Εκπ. Μαντουλίδη 18.00 ΜΑΣ Μαντουλίδης-ΑΟΚ Βέροιας Λυγούρας-Ιορδανίδης (Ανδρίτσος)

Καστοριάς 17.00 ΑΣ Καστοριάς-ΑΣ Άργος Ορεστικό Παπαγερίδης-Τοπαλίδης (Βόντζας)

Δ. Βικέλας 17.00 ΚΣ Αετοί Βέροιας-ΑΟ Ίκαροι Γιαννιτσών Σελεβός-Τσαρδούλιας (Καλότσης)

ΔΑΚ Φλώρινας 17.00 ΦΣΦ Ο Αριστοτέλης-ΔΕΚΑ Ταρενίδης Κ.-Χατζημπαλίδης (Παπαπέτρου)

6ος Όμιλος

ΓΣ ΒΑΟ Μ. Γκράτσιος 18.00 Βυζαντινός ΑΟ-Απόλλων Καλαμαριάς Δέλλας-Κώννης (Αστρεινίδης)

Αλ. Μπαλτατζής 17.00 ΓΣ Αρίων Ξάνθης-ΑΣΑΑ Ζέφυρος 02 Σαρακενίδης-Κωνσταντινέλλης (Σαλικίδης)

ΕΑΚ Αμπελοκήπων 18.00 ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων-ΑΠΣ Ασπίς Ξάνθης Τσαούση-Παπαδόπουλος Γρ. (Παραλυκίδης)

Λαζ. Παπαδόπουλου 18.00 Σταυρούπολη ΕΚ-ΣΑΑΚ Ανατόλια Παπαθανασίου Κ.-Δικταπανίδης (Τζιοπάνος)

Ιωνίας 17.00 ΑΣ Ιωνικός Ιωνίας-ΑΟ Γαλάτιστας Ηλιόπουλος-Θρασυβουλίδης (Σακελλαρίου)

Σχολιάστε εδώ

Αφήστε το σχόλιο σας

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Πρόσφατα άρθρα

Advertisement
Advertisement

Δες ακόμη…

Advertisement
Advertisement

More in Μπάσκετ