fbpx
Connect with us

Μπάσκετ

Το μπασκετικό πρόγραμμα της ημέρας: Δεσπόζει το Λαύριο – ΑΕΚ

Ο αγώνας ΑΕΚ – Λαύριο (20:00, ΕΡΤ3) για την 8η αγωνιστική της Stoximan Basket League ξεχωρίζει στο μπασκετικό πρόγραμμα της ημέρας, που περιλαμβάνει ακόμα τους αγώνες Περιστέρι – Απόλλωνα Πάτρας και Λαύριο – ΑΕΚ, αλλά και δράση σε Α2 Ανδρών και Α1 Γυναικών.

Το μπασκετικό πρόγραμμα της ημέρας: Δεσπόζει το Λαύριο – ΑΕΚ

Το Λαύριο περιμένει στην ΑΕΚ (20:00, ΕΡΤ3) στον αγώνα που δεσπόζει στο πρόγραμμα της 8ης αγωνιστικής της Stoiximan Basket League.

Με την ΑΕΚ να βρίσκεται ακόμα σε κατάσταση σοκ λόγω του προβλήματος υγείας του Στέφαν Γέλοβατς και να προσπαθεί να εστιάσει στο μπάσκετ, το παιχνίδι με το Λαύριο ξεχωρίζει, σε μία αγωνιστική ημέρα που περιλαμβάνει δύο ακόμα παιχνίδια.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της ημέρας:
Προμηθέας – Κολοσσός (17:00, ERT FLIX)
Περιστέρι – Απόλλωνας Πάτρας (17:00 ΕΡΤ3)
Λαύριο – ΑΕΚ (20:00, ΕΡΤ3)

Δράση στην Α2 Ανδρών
Ο αγώνας της Καρδίτσας με το Μαρούσι ξεχωρίζει στο πρόγραμμα της Α2 Ανδρών, που μπαίνει σήμερα (20/11) στην 7η στροφή της και θα διεξαχθεί σε… τρεις δόσεις, αφού υπάρχει προγραμματισμένος αγώνας τόσο αύριο (21/11), ανάμεσα σε Κόροιβο και Τρίτωνα (στο πρώτο τηλεοπτικό παιχνίδι της σεζόν) και την Τετάρτη (24/11) ανάμεσα σε Αμύντα και Οίαξ Ναυπλίου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της ημέρας:
Καρδίτσας (Ν) 17.00 Καρδίτσα-Μαρούσι Τζιοπάνος Ν.-Μπακάλης-Χατζημπαλίδης (Αθανασόπουλος)
Ψυχικού 17.00 Ψυχικό-Χαρ. Τρικούπης Τσολάκος-Τσαχάκης-Χαλαμπαλάκης (Ντάβαρης)
Αλ. Δημόγλου 17.00 Καβάλα-Ελευθερούπολη Πουρσανίδης Κ.-Γερακίνης-Παζώλης (Στουπίδης)
Αγρινίου 17.00 Αγρίνιο-Δάφνη Δαφνίου Δαρλαμήτσος-Τσακιράκη-Ελ Ανύ (Πατσαντζόπουλος)
Στ. Καλαϊτζής 17.00 Πανευθραϊκός-Φίλιππος Βέροιας Σκαλτσής-Χριστινάκης-Ασλανίδης (Παυλόπουλος)

Τζάμπολ και στην Α1 Γυναικών
Το πρωτάθλημα της Α1 Γυναικών συνεχίζεται και αυτό σήμερα, με το πρόγραμμα να περιλαμβάνει τρεις αγώνες στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της ημέρας:
Π. Γιαννακόπουλος 13.00 Παναθηναϊκός-Εσπερίδες Καλλιθέας Καλδίρης-Ζιώγας-Φραγκούλη (Διμπινούδης)
ΠΑΟΚ 15.00 ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα Ευφραιμίδης-Ελευθεριάδης-Τσάνταλη (Ελευθεριάδης Π.)
Κλαδισού 16.45 ΟΑ Χανίων-Νίκη Λευκάδας Κατραχούρας-Ζακεστίδης-Κούλης Χ. (Πετράκης)

ΠΗΓΗ

Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Πρόσφατα άρθρα

Advertisement
Advertisement

Δες ακόμη…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

More in Μπάσκετ