Ξάνθη: Απαντά με ντοκουμέντα στην αδικημένη Νίκη Βόλου – «Καληνύχτα σας»

Σκληρή απάντηση της Ξάνθης στις δηλώσεις των ανθρώπων της Νίκης Βόλου για τα όσα έγιναν στο Δημοτικό Στάδιο Νεάπολης.
Σκληρή απάντηση της Ξάνθης στις δηλώσεις των ανθρώπων της Νίκης Βόλου για τα όσα έγιναν στο Δημοτικό Στάδιο Νεάπολης,

Η Ξάνθη απάντησε με σκληρή ανακοίνωση και φωτογραφίες… ντοκουμέντα στα όσα υποστηρίζουν στη Νίκη Βόλου περί αδικίας της ομάδας τους. Η ξανθιώτικη ΠΑΕ τους… «καληνυχτίζει» αναφέροντας εκτός από τις φάσεις που αδικήθηκε και φωτογραφικό υλικό από τα λάφυρα του αγώνα που έμοιαζε με… πόλεμο! Σκληρές οι εικόνες από τους τραυματισμούς των Παπάζογλου και Βιθέντε και εξίσου σκληρή γλώσσα για το εχθρικό κλίμα που συνάντησε εκεί η Ξάνθη.

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

Διαβάζουμε με πολλή προσοχή τις δηλώσεις του προπονητή και του προέδρου της Νίκης Βόλου και πραγματικά απορούμε αν παίζαμε στο γήπεδο της Νεάπολης την Κυριακή (5/12) και ώρα 14:45 με την Νίκη Βόλου ή αν είχε την ώρα του παιχνιδιού ήλιο ή φεγγάρι.

Και για να μην κουράζουμε πολύ….

Πέναλτι με απλωμένο χέρι του Γρομητσάρη (21ο λεπτό) σε προσπάθεια Ginsari.
Οφσάιντ ο Ibraimi 2 μέτρα πίσω (37ο λεπτό).
Στην τελευταία φάση του αγώνα, ανύπαρκτο οφσάιντ στον Διαμαντόπουλο.
Κάταγμα μύτης του Παπάζογλου χωρίς κίτρινη κάρτα, όπου η διάγνωση του είναι κάταγμα ρινικού οστού με παρεκτόπιση και χρειάστηκε κλειστή ανάταξη και ακινητοποίηση με νάρθηκα (και τόλμησε ο αθεόφοβος να καθυστερήσει να σηκωθεί 7 λεπτά!!!).
4 ράμματα στην φτέρνα ο Vicente χωρίς κίτρινη κάρτα.
Καταιγισμός μπουκαλιών και φτυσιμάτων στον πάγκο της ομάδας, σε φιλάθλους του ΑΟΞ και στο κεφάλι του Παπάζογλου την ώρα της αλλαγής.