Μεσσηνία

ΑΙΑΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ 5-0: Άντεξε μόνο ένα ημίχρονο…

Νίκη με το ευρύ σκορ 5-0 επί του Αστέρα Βαλύρας, πέτυχε το νεανικό συγκρότημα του Αίαντα Καλαμάτας (σ.σ. ευχάριστη νότα για τους νικητές  αποτέλεσε η παρουσία του 51χρονου  καλαματιανού μεσοαμυντικού άσου  Βαγγέλη Κολοκάθη)  στην Σαββατιάτικη 30/03 αναμέτρηση,  που διεξήχθη το απόγευμα στο γήπεδο του Στρατοπέδου Καλαμάτας “Παν. Μπαχράμης” στο πλαίσιο του 1ου ομίλου της Β΄ Μεσσηνίας.

Από κει και πέρα, σε ότι αφορά τον χορό των τερμάτων οι «κιτρινόμαυροι» της Ιθώμης,  βαθμολογικά αδιάφοροι-γνώρισαν ντροπιαστική ήττα την ποιο βαριά τη φετινή σεζόν-κτύπησαν το ματς στα ίσα μόνο για ένα ημίχρονο, καθώς κράτησαν το «άσφαιρο» 0-0, ενώ έχασαν  και 2-3  κλασικές ευκαιρίες να σκοράρουν με τον επιθετικό τους  Γιάννη Καρύδη. Παράλληλα, στην επανάληψη σε αντεπίθεση διαρκείας στο 56΄ο Καραβίτης  για τους γηπεδούχους άνοιξε το σκορ,  στο 62΄ο Καρύδης διπλασίασε τα τέρματα, στο 74΄ξανά ο Καραβίτης  πρωταγωνιστής σημειώνει το 3-0,  πέντε λεπτά αργότερα ο Κωστέας το 4-0 και στο 82ο λεπτό ο “δαιμόνιος”  Παπαθεοδωρίδης το 5-0 που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Εύκολο απόγευμα είχε ο διαιτητής Κουτσαναστάσης  με τους βοηθούς του Ε. Αράπη και  Σταυρούλα Μαλαπάνη

ΑΙΑΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Μ. Λαλέας, Στ. Βασιλάκης, Γ. Ζαγαρέλος, Βαγγέλης Κολοκάθης, Παπαθεοδωρίδης, Ι. Λιάπης, Γ. Μούζος, Σ. Σάμιος ( Α. 71΄Γκράσι) Δ. Καρύδης,  Κωστέας και π. Καραβίτης

ΑΠΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ: Παναγιώτης  Σταθόπουλος, Τάσος Π. Μπουρίκας, Κώστας  Σιάγκρης, Χαρίλης  Φουρναράκος, Ε. Πανταζής,   Ε. Καλαφάτης  (52΄Δημήτρης  Στρατής),  Α.Mπούτρος,  Γιώργος  Κ. Γεωργακόπουλος, Γιώργος  Θεοδωρακόπουλος,  Γιάννης  Π. Καρύδης και Collhaj  (56΄ λ.τ  Ραφαήλ  Λινάρδος)