Ανοιχτοί λογιαριασμοί για Παναιτωλικό και Πανιώνιο

Παναιτωλικός και Πανιώνιος άφησαν «ανοιχτούς λογαριασμούς» ως προς την πρόκριση στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας, μετά τη «λευκή» ισοπαλία απόψε στο Αγρίνιο.

Ο αγώνας ρεβάνς έχει προγραμματιστεί για την προσεχή Τετάρτη (15/1, 17:15), στη Νέα Σμύρνη. Ύστερα από ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο, με ελάχιστες συγκινήσεις, το παιχνίδι «ζεστάθηκε» μετά την αποβολή του Λυμπεράκη στο 63ο λεπτό.

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να επιτεθούν, οι «κυανέρυθροι» βρήκαν χώρους κι έχασαν καλή ευκαιρία με τον Τσιλούλη στο 73΄, ενώ τρία λεπτά αργότερα η μπάλα στρώθηκε στον Εμμανουηλίδη, αλλά το σουτ που έκανε ο φέρελπις επιθετικός έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι. Ο Παναιτωλικός, από την πλευρά του, απείλησε με τους Μιμίτο (80΄) και Ντίας (83΄), οι προσπάθειες των οποίων κατέληξαν άουτ, διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι στο 84΄ (χέρι του Τσιλούλη), αλλά το 0-0 έμεινε ως το τέλος…

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Μάκης Χάβος): Κνετ, Τζανακάκης (66΄ Σανιά), Μαρσιάλ, Σίενστεντ, Κέβιν, Τσιγγάρας, Ταχάρ (37΄ Μιμίτο), Ντουάρτε, Ντίας, Φυτόπουλος (62΄ Γιοβάνοβιτς), Μπαΐροβιτς.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Νίκι Παπαβασιλείου): Kότνικ, Ρέντζας, Σταυρόπουλος, Ντομίνγκες, Λυμπεράκης, Κιάκκος, Οικονομίδης (90΄+1 Σαραμαντάς), Εμμανουηλίδης, Μιλόγεβιτς (58΄ Τσιλούλης), Μασούρας (84΄ Παπαγεωργίου), Αραμπούλι.