Χανιά – Δόξα Δράμας 1-0: Πρώτη νίκη με Διαμαντόπουλο (+video)

Στο 22ο λεπτό οι γηπεδούχοι έχασαν ευκαιρία όταν ο Διαμαντόπουλος αστόχησε από θέση τετ α τετ. Στο 26′ η Δόξα εκτέλεσε ένα φάουλ με τον Μαυρία, ο Κουτζαβασίλης απέκρουσε, με τους φιλοξενούμενους να διαμαρτύρονται πως η μπάλα πέρασε τη γραμμή.

Τα Χανιά άνοιξαν το σκορ στο 38ο λεπτό. Ο Μπραμπίγια εκτέλεσε φάουλ από τα αριστερά, ο Διαμαντόπουλος πήρε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 1-0.

Στο 53′ οι γηπεδούχοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία για το 2-0. Ο Καρλίτος τροφοδότησε τον Μασένα, ο οποίος σε κενή εστία δεν κατάφερε να πλασάρει σωστά, στέλνοντας την μπάλα άουτ. Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.

ΧΑΝΙΑ: Κουτζαβασίλης, Ρέντζας (46′ Αναστασόπουλος), Ανδρέου, Ζιούλης, Καμαρά (46′ Σωτηράκος), Πλέγας, Τριανταφυλλάκος (29′ Καρλίτος), Σουντουρά, Μασένα (62′ Βρεττός), Μπραμπίγια (88′ Παναγιωτούδης), Διαμαντόπουλος

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ: Ηλιάδης, Αγιώτης, Μπολάκης (54′ Σπυρόπουλος), Παπαργυρίου (86′ Κουκόλης), Νασιμέντο, Μπελεβώνης, Μενσά (71′ Φυτόπουλος), Αγγελόπουλος, Χάμοντ, Μαυριάς (54′ Βάντερσον), Βουγιάκλιγια (54′ Σαμπανίδης)