fbpx
Connect with us

Διεθνή

Conference League: Νίκη για Χατζηδιάκο, Παυλίδη με την Άλκμααρ – Όλα τα αποτελέσματα

Conference League: Νίκη για Χατζηδιάκο, Παυλίδη με την Άλκμααρ – Όλα τα αποτελέσματα

Conference League: Η Άλκμααρ των Χατζηδιάκου, Παυλίδη ξεκίνησε νικηφόρα στην Ευρώπη.
Με τους Βαγγέλη Παυλίδη και Παντελή Χατζηδιάκο στο αρχικό σχήμα και μάλιστα έπαιξαν σε όλο το 90λεπτο, η Άλκμααρ επικράτησε με 1-0 εντός έδρας της Τούζλα κι έκανε το πρώτο βήμα για την πρόκρισή της στον 3ο προκριματικό γύρο του Europa Conference League.

Τα προγνωστικά επαληθεύτηκαν πλήρως και η Σλάβια Πράγας θα είναι η αντίπαλος του Παναθηναϊκού στον 3ο προκριματικό γύρο του Europa Conference League (πρώτο ματς στις 4/08 στην Τσεχία και η ρεβάνς στις 11/08 στην Λεωφόρο).

Η ομάδα του Γίντριχ Τρπισόφσκι «καθάρισε» με την υπόθεση πρόκριση από το πρώτο κιόλας ματς με την Σεντ Τζόσεφς επικρατώντας με 4-0 στο «Βικτόρια Στάντιουμ» του Γιβραλτάρ και μετατρέποντας τη ρεβάνς στην «Φορτούνα Αρένα» σε τυπική διαδικασία.

Η Σλάβια προηγήθηκε στο ημίχρονο με 3-0, χάρις σε δύο γκολ του Σορ (21΄, 32΄) κι ένα του Έβερτον στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, ενώ στο 56΄ ο Λινγκρ ανέβασε κι άλλο το δείκτη του σκορ.

Η ενδεκάδα των Τσέχων: Μαντούς, Ντόρλι (54΄ Γιούρασεκ), Εντουάρντο Σάντος, Ούσου, Ντούντερα, Τιεχί (68΄ Βαλέντα), Χόλες, Έβερτον (54΄ Γιουρέτσκα), Τραορέ (54΄ Λινγκρ), Ούσορ, Σορ (54΄ Φίλα).

Να σημειωθεί ότι οι γηπεδούχοι έπαιζαν με 10 παίκτες από το πρώτο ημίχρονο, μετά την αποβολή του Μασίας (34΄).

Τα αποτελέσματα των πρώτων αναμετρήσεων της Β΄ προκριματικής φάσης του Europa Conference League:

Χιμπέρνιανς (Μάλτα)-Λεβάντια (Εσθονία)                      3-2

Τίρανα (Αλβανία)-Ζρίνσκι (Βοσνία)                           0-1

Λα Φιορίτα (Σαν Μαρίνο)-Μπαλκάνι (Κόσοβο)                   0-4

Μπότεβ Πλόβντιβ (Βουλγαρία)-ΑΠΟΕΛ (Κύπρος)                  0-0

Σουτιέσκα Νίκσιτς (Μαυροβούνιο)-Κλακσβίκαρ (Νησιά Φαρόε)    0-0

Βίκινγκουρ (Νησιά Φαρόε)-Ντουναϊσκα Στρέντα (Σλοβακία)      0-2

Κιζιλζάρ Πετροπαβλόβσκ (Καζακστάν)-Οσιγεκ (Κροατία)         1-2

Τομπόλ (Καζακστάν)-Λίνκολν Ρεντ Ιμπς (Γιβραλτάρ)            2-0

Καϊράτ Αλμάτι (Καζακστάν)-Κισβάρντα (Ουγγαρία)              0-1

Λιεπάγια (Λετονία)-Γιουνγκ Μπόις (Ελβετία)                  0-1

Αραράτ Αρμένια (Αρμενία)-Πάιντε Λιναμεεσκόντ (Εσθονία)      0-0

Βαλμιέρα (Λετονία)-Σκεντίγια (Β. Μακεδονία)                 1-2

Μακεντόνιγια Σκοπίων (Β. Μακεδονία)-ΤΣΣΚΑ Σ. (Βουλγαρία)    0-0

Λεχ Πόζναν (Πολωνία)-Ντιναμό Μπατούμι (Γεωργία)             5-0

Σαμπουρτάλο (Γεωργία)-Στεάουα (Ρουμανία)                    1-0

Ζίρα (Αζερμπαϊτζάν)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)               0-3

Σεϊναγιόκι (Φινλανδία)-Λίλεστρομ (Νορβηγία)                 0-1

Μόλντε (Νορβηγία)-Ελφσμποργκ (Σουηδία)                      4-1

Κόπερ (Σλοβενία)-Βαντούζ (Λιχτενστάιν)                      0-1

Κουόπιο (Φινλανδία)-Μιλσάμι Ορχέι (Μολδαβία)                2-2

Σούντουβα (Λιθουανία)-Βίμποργκ (Δανία)                      0-1

Πογκόν Σέτσιν (Πολωνία)-Μπρόντμπι (Δανία)                   1-1

Ρουζόμπεροκ (Σλοβακία)-Ρίγα FC (Λετονία)                    0-3

Αντβέρπ (Βέλγιο)-Ντρίτα (Κόσοβο)                            0-0

Β36 Τόρσαβν (Νησιά Φαρόε)-Τρε Φιόρι (Σαν Μαρίνο)            1-0

Βασιλεία (Ελβετία)-Κρουσέιντερς (Β. Ιρλανδία)               2-0

Βόρσκλα Πολτάβα (Ουκρανία)-ΑΙΚ Στοκχόλμης (Σουηδία)         3-2

Γκζίρα Γιουνάιτεντ (Μάλτα)-Ραντνίτσκι (Σερβία)              2-2

Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία)-ΠΑΟΚ                              2-0

Φεχερβάρ (Ουγγαρία)-Γκαμπάλα (Αζερμπαϊτζάν)                 4-1

Πετροκούμπ Χιντσέστι (Μολδαβία)-Λάτσι (Αλβανία)             0-0

Ραπίντ Βιένης (Αυστρία)-Λέχια Γκντανσκ (Πολωνία)            0-0

Σεντ Τζόζεφς (Γιβραλτάρ)-Σλάβια Πράγας (Τσεχία)             0-4

Σπάρτα Πράγας (Τσεχία)-Βίκινγκ (Νορβηγία)                   0-0

Κλουζ (Ρουμανία)-Ίντερ Εσκαλάδες (Ανδόρα)                   3-0

Αρης Λεμεσού (Κύπρος)-Νέφτσι Μπακού (Αζερμπαϊτζάν)          2-0

Χαποέλ Μπερ Σεβά (Ισραήλ)-Ντιναμό Μινσκ (Λευκορωσία)        2-1

Μπασακσεχίρ (Τουρκία)-Μακάμπι Νετάνια (Ισραήλ)              1-1

ΑΡΗΣ-Γκόμελ (Λευκορωσία)                                    5-1

Σέπσι Σφάντου Γκεόργκε (Ρουμανία)-Ολίμπια Λ. (Σλοβενία)     3-1

Ρασίνγκ Ουνιόν (Λουξεμβούργο)-Τσουκαρίτσκι (Σερβία)         1-4

Βελέζ (Βοσνία)-Χάμρουν Σπάρτανς (Μάλτα)                     0-1

Σπαρτάκ Τρνάβα (Σλοβακία)-Νιουτάουν (Ουαλία)                4-1

Αλκμααρ (Ολλανδία)-Τούζλα Σίτι (Βοσνία)                     1-0

Ριέκα (Κροατία)-Τζουργκάρντεν (Σουηδία)                     1-2

Σεντ Πάτρικς (Ιρλανδία)-Μούρα (Σλοβενία)                    1-1

Μάδεργουελ (Σκωτία)-Σλίγκο Ρόβερς (Ιρλανδία)                0-1

Βλάζνια (Αλβανία)-Ουνιβερσιτατέα Κραϊόβα (Ρουμανία)         1-1

ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ (Λευκορωσία)-Κόνιασπορ (Τουρκία)             0-3

Ράκοβ Τσεστόχοβα (Πολωνία)-Αστάνα (Καζακστάν)               5-0.

Onsports

Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Πρόσφατα άρθρα

Advertisement
Advertisement

Δες ακόμη…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

More in Διεθνή