Μεσσηνία

Δεν άρεσε ο Πάμισος, πολύ καλός ο Τσικλητήρας…

O Πάμισος μέτριος και πάλι, παρά ταύτα  μπόρεσε να πάρει τη νίκη με 1-0 στην παράταση παρακαλώ και να περάσει στην επόμενη φάση κόντρα στον θαυμάσιο Τσικλητήρα Πύλου.

Στο 46,’ ο Χαραλαμπόπουλος κέρδισε πέναλτι από τον Σκαφίδα, ο Παπαδόπουλος ανέλαβε να το εκτελέσει όμως Ο Σαρρής απέκρουσε και κράτησε το 0-0.

Η πρώτη καλή στιγμή για την ομάδα του Κώστα Στυλιανοπούλου καταγράφηκε στο 91ο λεπτό όταν ο Δούνιας έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή αλλά απέκρουσε σωτήρια ο Οικονομόπουλος.

Στο 100 λεπτό ο Παπαδόπουλος εκτέλεσε το κόρνερ, ο Φιλόπουλος πήρε την πρώτη κεφαλιά και ο Μπόρχαν από κοντά έγραψε το 1-0.

Στο 100ο λεπτό ο Σαραντόπουλος έβγαλε σε τετ α τετ τον Παπαδόπουλο όμως απέκρουσε και πάλι ο Σαρρής.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Πλακογιάννης με βοηθούς τους Αδαμόπουλο και Ταβουλαρέα. Παράπονα έχουν οι φιλοξενούμενοι.

ΠΑΜΙΣΟΣ: Οικονομόπουλος, Αριστομενόπουλος, Χαραλαμπόπουλος, Φιλόπουλος, Κατσιβαρδέας, Μωράκης, Βλάχος, Μπορχάν, Κοντομανωλόπουλος (46′ Σαραντόπουλος), Παπαδόπουλος (104′ Καλογερόπουλος), Πολυχρόνης (82′ Στασινόπουλος).

ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ ΠΥΛΟΥ: Σαρρής, Κοτσοβός(110′ Δημητρόπουλος), Ιλιάζι (46′ λ.τρ. Α. Χρονόπουλος), Σκαφιδάς, Στ. Χρονόπουλος, Ράτσεφ, Καρδάσης, Δούνιας, Μαρκολέφας, Κ. Μέμα, Κουρεμπανάς.