Διαγόρας – ΑΕΚ Β’ 2-0: Φιλική ήττα στη Ρόδο

Πολύ  καλή  χθες έστω και φιλικά,  η ομάδα της Ρόδου.  Η ΑΕΚ Β’ λοιπόν ηττήθηκε 2-0 του Διαγόρα στη Ρόδο σε φιλική αναμέτρηση, μετά την απόφαση της Super League 2 να αναβάλλει την πρεμιέρα του πρωταθλήματος.

Κανονικά ο Διαγόρας θα υποδεχόταν την ΑΕΚ Β’ στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του Β’ Ομίλου της Super League 2. Μετά την αναβολή της πρεμιέρας οι δύο ομάδες τέθηκαν αντιμέτωπες σε φιλικό παιχνίδι, με την Ένωση να γνωρίζει την ήττα με 2-0.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν στο 25ο λεπτό με εκτέλεση φάουλ του Γιάννη Μπαστιάνου. Το 2-0 έγινε στο 61ο λεπτό από τον Μιχάλη Κουιρουκίδη με πλασέ μέσα από την περιοχή.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ: Σκαφίδας, Τοπάλ, Τάτσης, Γιώργου, Ρουγκάλας, Μουμίν, Πίσπας, Λαμπίρης, Κουιρουκίδης, Ζούνης, Μπαστιάνος.

Αγωνίστηκαν και οι Μπίντσης, Καρατάσιος, Σινγκ, Παπαδόπουλος, Μπλάνκο, Νογκέιρα, Τσιαντούλας, Σάιμπερτ, Παραστατίδης, Μπούμπας, Σέφκιετ.

ΑΕΚ Β’: Αγγελόπουλος, Λάτσι, Κορνέζος, Γιαννούτσος, Σταμούλης (46′ Ραντόνια) Μπάμπης (46′ Σαμπανατζοβιτς) Μουστακόπουλος (69′ Ρουκουνάκης) Αμούρ (25′ Τζ. Γκαρσία) Γερολέμου (81′ Γκολφίνος) Γιούσης, Ιατρούδης (46′ Κοσίδης)