Γ΄ Εθνική

Διασυρμός Ερμονίδας (0-4) στο Κρανίδι από το Ύπατο…

Ντροπιαστική ήττα με 4-0 σήμερα για την Ένωση Ερμιονίδας, απο τον ΑΟ Υπάτου και μάλιστα δεχόμενος απο 2 γκολ ανα ημίχρονο. Μπορεί η ομάδα της Αργολίδας να έχει εξασφαλίσει την παραμονή της (έχει και λιγότερο παιγνίδι στην Κεφαλονιά), αλλά κανείς δεν περίμενε τόσο κακή εμφάνιση.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν ιδανικά αφου προηγήθηκαν στο 3′ με τον Κάρλος. Ψυχρολουσία για τους γηπεδούχους που δεν έδειχναν να μπορούν να αντιδράσουν, απόντος και του Νικολόπουλου που καθυστέρησε να πάει στο γήπεδο για σοβαρό προσωπικό λόγο.
Ο Νικολούδης είχε ενα σουτ στο δοκάρι κι αν σε αυτή την φάση υπήρξε γκολ, ίσως άλλαξε κάτι.
Και με την συμπλήρωση του 30λεπτου, με φάουλ του Ντελέκου έγινε το 0-2.

Αμέσως ο Κολιτσιδάκης έριξε τον Νικολόπουλο στο παιχνίδι κι άλλαξε το 3-5-2 σε 4-3-3.
Στην αρχή της επανάληψης έγινε μια προσπάθεια να αντιστραφεί η εικόνα, όμως δεν υπήρξε κάποια σημαντική φάση.

Η ομάδα της Βοιωτίας που έδειξε εξαιρετικά στοιχεία, ήταν σοβαρή, διαβασμένη, πάταγε καλά και με το υπερ της σκορ, στο 76′ διεύρυνε το σκορ σε 3-0.Κι ουσιαστικά μετά το αποτέλεσμα αυτό σώθηκε κι αυτή.
Το τελικό 0-4 έγινε στο 84′ με τον Καράι, ενω η Ερμιονίδα είχε μόνο μια καλή προσπάθεια με τον Σαλταπίδα.