Γ΄ Εθνική

Δυνατή πάντα Βάρδα!

Δυνατή πάντα  Βάρδα!

Ψυχομένοι οι γηπεδούχοι και με γκολ στις καθυστερησεις, ο ΠΑΟ Βάρδας νίκησε εντός έδρας τον Παναιγιάλειο με 1-0 και πέτυχε την πρώτη νίκη της σεζόν, έχοντας τέσσερις πόντους σε τρεις αγωνιστικές, όσους και οι φιλοξενούμενοι.

Οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να γίνουν πολύ απειλητικές στα πρώτα λεπτά, με τον Παναιγιάλειο να προσπαθεί να “χτυπήσει” στις αντεπιθέσεις, αλλά το σκορ του ημιχρόνου παρέμειναν στο 0-0.

Ίδιο σκηνικό και στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους, με τους γηπεδούχους να ανεβάζουν ρυθμό και τον Ροδόπουλο από τον Παναιγιάλειο να αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 67′ λεπτό. Ο ΠΑΟ Βάρδας είχε τον πρώτο λόγο στον αγώνα και κέρδισε πέναλτι αφού ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων, Ιωαννίδης ανέτρεψε μέσα στην περιοχή τον Πυρρή. Ο Βαγγέλης Λαθύρης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 1-0 στο 90+5′ λεπτό. Οι άνθρωποι του Παναιγιάλειου διαμαρτυρήθηκαν έντονα για το πέναλτι και υπήρχε ένταση στον αγώνα, με τον Μπούντζρα να αποβάλλεται με απευθείας κόκκινη, επειδή πέταξε μπάλα στα μούτρα του αντιπάλου.

ΠΑΟΒ: Τσεκούρας, Λιόσης, Νικολακόπουλος (66′ Τσιρίκος), Παπασπηλιόπουλος, Σακελλαρόπουλος, Λαθύρης, Πυρρής, Βασιλόπουλος, Διονυσόπουλος, Θωμάς (34′ Θεοδωρόπουλος), Μπίσα (85′ Δ.Β. Πλαστουργός).

Παναιγιάλειος: Ιωαννίδης, Κουρτελέσης (2′ λ.τ. Ροδόπουλος), Ραπτόπουλος (29′ Βαλλιάννος), Σ. Αφούζι, Σπίντζος, Α. Αφούζι (29′ Βίλιος), Χατζηαντωνίου, Μακρίδης, Βλαχόπουλος, Λιάτος, Ψωμαράς (65΄Μπούζντρα).