Δύσκολα η Βέροια τον απρόσμενα δυνατό Αλμωπό Αριδαίας

Δύσκολη νίκη πήρε λπιππν χθες η μεγάλη μας Βέροια που επικράτησε 1-0 του απρόσμενα δυνατού  θα λέγαμε Αλμωπού Αριδαίας στην πρεμιέρα της Super League 2.

Οι δυο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο με τους παίκτες του Γιώργου Τυριακίδη να στέκονται άτυχοι και να βρίσκονται πίσω στο σκορ μόλις στο 10′ ύστερα από αδράνεια της άμυνας την οποία εκμεταλλεύτηκε ο Πασάς, ενώ ο ίδιος παίκτης είχε και δοκάρι στο 35′.

Οι Ημαθιώτες είχαν υπεροχή στο πρώτο μέρος και την αξιοποίησε. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αλμωπός ήταν καλύτερος και πίεσε για την ισοφάριση, όμως, δεν τα κατάφερε.

Η Βέροια είχε και δεύτερο δοκάρι με τον Γαβριηλίδη στο 53′, ενώ στο 94′ ο Αλμωπός σκόραρε αλλά το τέρμα ακυρώθηκε για επιθετικό φάουλ στον Μπουκουβάλα.

Τελος, με την ολοκλήρωση του αγώνα υπήρξαν διαμαρτυρίες από την ομάδα της Αριδαίας για τη διαιτησία, χωρίς  να έχουν βάση όμως.  Πολύ  καλός στο δεύτερο  ημίχρονο που αγωνίστηκε ο Βασίλης Τριανταφυλλάκης της Αριδαίας.

Βέροια (Δερμιτζάκης): Βελλίδης, Μπουκουβάλας, Πεταυράκης, Σκόνδρας, Μαραγκός (46′ Δημόπουλος), Οικονόμου, Γαβριηλίδης, Μούργος (72′ Ντίνας), Μπαϊντού (64′ λ.τ Πόζογλου), Πασάς, Γιακουμάκης (85′ Μπλέτσας).

Αλμωπός Αριδαίας (Τυριακίδης): Παϊτέρης, Σουλιώτης, Σέχου, Πρίκας (76′ Κολλαράς), Παρασκευάς, Αδαμίδης (46′ Τριανταφυλλάκης), Ασλαμπάλογλου, Γιουκούδης, Κέρθι (90′ Ζαχαρός), Πέττας (46′ Καράμπελας), Ρόβας.