Φιλική ισοπαλία (1-1) για Πανσερραικό και ΠΑΟΚ Β’

Ο Πανσερραικός υποδέχθηκε χθες  τον ΠΑΟΚ Β΄ στο Δημοτικό γήπεδο Σερρών για φιλικό αγώνα, με τις δύο ομάδες να μένουν ισόπαλες με 1-1.

Οι “ερυθρόλευκοι”  με τον Μούργο με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή  κάνει το 1-0 στο 35′ λεπτό. Ο ΠΑΟΚ Β’ ισοφάρισε με τον Κούτσα στις καθυστερήσεις, αφού ο Έλληνας επιθετικός βρήκε τον χώρο που ήθελε και ισοφάρισε σε 1-1.

Οι δύο ομάδες έπαιξαν πολύ καλά και στο δεύτερο ημίχρονο, απλώς ο ρυθμός έπεσε λόγω των αλλαγών και έμεινε το τελικό σκορ του φιλικού αγώνα σε 1-1.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ :  Γιαννίκογλου(60΄ Κατσίκας), Πεταυράκης(60΄ Τσαγκαλίδης), Καρασαλίδης(60΄ Δημητρίου), Γιανναράκης, Δεληγιαννίδης(60΄Ζέρης), Οικονόμου(60΄ Καραμπέρης), Νάτσος, Κανίς(60΄ Μασκανάκης), Μούργος(60΄ Λιούμης), Στίνα(60΄ Μασκανάκης), Σαΐντ(46΄ Ανάκογλου)

ΠΑΟΚ Β’: Ταλιχμανίδη , Παναγιώτου, Κωττά, Τσοπούρογλου, Κιτσάκη, Δαρέλα, Γιαξή, Ρικάρντο , Φασίδη, Μπράντονιτς, Κούτσια , ενώ θέση στο γήπεδο πήραν και οι Τσιόπτσης, Σελιμάι, Ρούμιαντσεβ, Χατζηστραβός, Ζίλο, Μανωλιούδης, Μελετίδης, Κουτεντάκης, Σπυρίδης, Πανίδης, Σμυρλής.