fbpx
Connect with us

Γ΄ Εθνική

Γ’ Εθνική: Σχόλιο, αποτελέσματα, βαθμολογίες – Νίκησε τον Εθνικό η Προοδευτική! (+video)

Γ’ Εθνική: Σχόλιο, αποτελέσματα, βαθμολογίες – Νίκησε τον Εθνικό η Προοδευτική! (+video)

Δείτε τα τελικά σήμερα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες  των αγώνων και των ομίλων της Γ’ Εθνικής.

Συναρπαστικά παιχνίδια διεξήχθησαν και αυτή την Κυριακή στους έξι από τους επτά ομίλους της Γ’ Εθνικής, όπου είχαμε δράση.

Στον 2ο όμιλο, η Κοζάνη επικράτησε 1-0 του Ποσειδώνα Μηχανιώνας και παραμένει κοντά στον Μακεδονικό, ενώ ο Εδεσσαϊκός επιβλήθηκε 4-1 του Ηρακλή Αμπελοκήπων.

Στον 3ο όμιλο, ο Ηρακλής Λάρισας πήρε τη νίκη με 1-0 κόντρα στον Αμβρυσσέα Διστόμου, ενώ ο ΑΟ Υπάτου έμεινε στο 0-0 με τη Νέα Αρτάκη εκτός έδρας.

Στον 4ο όμιλο, η πρωταθλήτρια Παναχαϊκή έχασε 2-1 στο Αγρίνιο από τον Παναγρινιακό, ενώ ο Ναυπακτιακός Αστέρας νίκησε 2-0 τον Αχέροντα Καναλακίου.

Στον 5ο όμιλο, ο Χαραυγιακός νίκησε 1-0 τον Παναρκαδικό σε εξ αναβολής αναμέτρηση και τον σπρώχνει προς την ζώνη του υποβιβασμού…

Στον 6ο όμιλο, η Προοδευτική αγκάλιασε τον τίτλο, καθώς επιβλήθηκε 2-0 του Εθνικού στο ντέρμπι κορυφής. Ο Πανελευσινιακός παραμένει στο κόλπο ανόδου, μετά την ευρεία νίκη του με 5-1 επί του Αήττητου στα Σπάτα.

Στον 7ο όμιλο, ο ΠΑΟ Ρουφ επικράτησε 2-1 του Πόρου εκτός έδρας, ενώ και ο Πανιώνιος νίκησε 2-0 την ΑΕ Νεάπολης στο Λασίθι.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες: 

 

2ος όμιλος (19η αγωνιστική)
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων – ΑΕΠ Κοζάνης  0-2
Θύελλα Σαρακηνών – Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης  2-1
ΑΕ Λευκίμμης – ΑΣ Γιαννιτσά  2-0
Εδεσσαϊκός – Ηρακλής Αμπελοκήπων  4-1
Μακεδονικός – ΟΦ Αγίου Ματθαίου  1-0
Κοζάνη – Ποσειδών Μηχανιώνας  1-0

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Μακεδονικός 19 12 4 3 26 10 16 40
2 Κοζάνη 19 11 5 3 28 11 17 38
3 Εδεσσαϊκός 19 11 2 6 27 20 7 35
4 ΑΕΠ Κοζάνης 19 10 3 6 27 17 10 33
5 ΑΕ Λευκίμμης 19 9 3 7 26 19 7 30
6 Μ.Αλεξ.Τρικάλων 19 8 3 8 22 19 3 27
7 Θύελλα Σαρακηνών 19 8 3 8 26 27 -1 27
8 Ποσειδών Μηχανιώνας 19 7 5 7 23 20 3 26
9 ΟΦ Αγίου Ματθαίου 19 5 5 9 19 32 -13 20
10 ΑΣ Γιαννιτσά 19 5 4 10 12 20 -8 19
11 Ηρακλής Αμπελοκήπων 19 2 6 11 14 37 -23 12
12 Κτην.Αστ.Καληράχης 19 3 3 13 13 32 -19 12

3ος όμιλος (21η αγωνιστική)
Νέα Αρτάκη – ΑΟ Υπάτου  0-0
ΠΟ Φήκης – Εθνικός Νέου Κεραμιδίου  0-1
Ηρακλής Λάρισας – Αμβρυσσέας Διστόμου  1-0
ΠΟ Ελασσόνας – Δήμητρα Ευξεινούπολης  2-2
Ατρόμητος Παλαμά – Αετός Μακρυχωρίου  3-0 α.α.
Θησέας Αγριάς – Αταλάντη  3-0

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Ηρακλής Λάρισας 21 16 3 2 34 12 22 51
2 ΑΟ Υπάτου 21 15 4 2 37 10 27 49
3 ΠΟ Ελασσόνας 21 10 6 5 30 18 12 36
4 Δήμητρα Ευξεινούπολης 21 10 4 7 28 20 8 34
5 ΠΟ Φήκης 21 11 1 9 25 23 2 34
6 Αμβρυσσέας Διστόμου 21 9 5 7 25 12 13 32
7 Εθνικός Ν.Κεραμιδίου 21 9 5 7 21 12 9 32
8 Ατρόμητος Παλαμά 21 9 3 9 26 20 6 30
9 ΑΟ Νέας Αρτάκης 21 7 8 6 23 16 7 29
10 Θησέας Αγριάς 21 5 4 12 17 30 -13 19
11 ΑΠΟ Αταλάντη 21 3 0 18 12 50 -38 9
12 Αετός Μακρυχωρίου 21 0 1 20 3 62 -59 1

4ος όμιλος (25η αγωνιστική)

Εθνικός Σκουλικάδου – Τηλυκράτης  1-1
Αίας Γαστούνης – ΑΟ Διαβολιτσίου  3-2
Παναγρινιακός – Παναχαϊκή  2-1
Διαγόρας Βραχνεΐκων – ΠΑΟ Βάρδας  2-1
Αναγέννηση Άρτας – Αμβρακικός Λουτρού  3-0 α.α.
Ναυπακτιακός Αστέρας – Αχέρων Καναλακίου  2-0
Ρεπό: Παναιγιάλειος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Παναχαϊκή 23 17 2 4 49 15 34 53
2 Τηλυκράτης 23 15 4 4 40 16 24 49
3 ΑΟ Διαβολιτσίου 23 13 5 5 38 22 16 44
4 Αίας Γαστούνης 23 12 3 8 36 26 10 39
5 Ναυπακτιακός 23 11 5 7 29 18 11 38
6 Αχέρων Καναλακίου 23 10 7 6 30 19 11 37
7 Παναγρινιακός 23 10 6 7 24 20 4 36
8 Διαγόρας Βραχνεΐκων 23 10 5 8 29 22 7 35
9 Εθνικός Σκουλικάδου 24 9 5 10 20 26 -6 32
10 ΠΑΟ Βάρδας 23 6 3 14 22 29 -7 21
11 Παναιγιάλειος 23 4 7 12 18 29 -11 19
12 Αναγέννηση Άρτας 23 6 1 16 17 40 -23 19
13 Αμβρακικός Λουτρού 23 0 1 22 2 72 -70 1

5ος όμιλος (19η αγωνιστική)

Χαραυγιακός – Παναρκαδικός  1-0

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΓΣ Ηλιούπολης 18 13 3 2 38 11 27 42
2 Φωστήρας 18 11 3 4 26 14 12 36
3 ΑΣ Σαντορίνης 17 9 5 3 27 7 20 32
4 Φοίνικας Ν.Επιδαύρου 18 9 1 8 23 20 3 28
5 ΑΕ Ερμιονίδας 18 8 3 7 19 22 -3 27
6 ΑΕ Μυκόνου 18 8 2 8 26 27 -1 26
7 Άγιος Ιερόθεος 18 6 3 9 19 25 -6 21
8 Ερμής Μελιγούς 19 5 5 9 16 27 -11 20
9 Παναρκαδικός 17 6 2 9 25 23 2 20
10 Χαραυγιακός 18 5 4 9 15 26 -11 19
11 Άρης Σκάλας 19 1 5 13 9 41 -32 8

6ος όμιλος (20η αγωνιστική)

Αστέρας Βάρης – Αιολικός  4-1
Προοδευτική – Εθνικός  2-0
Αίας Σαλαμίνας – ΑΠΟ Κερατσίνι  4-0
Θύελλα Ραφήνας – ΑΟ Καραβάς  1-1
Αήττητος Σπάτων – Πανελευσινιακός  1-5
Ρεπό: ΑΟ Πυλίου

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Προοδευτική 18 12 5 1 30 8 22 41
2 Εθνικός 18 12 2 4 33 18 15 38
3 Πανελευσινιακός 18 11 4 3 34 14 20 37
4 Αιολικός 18 8 3 7 18 17 1 27
5 Θύελλα Ραφήνας 18 7 5 6 17 15 2 26
6 ΑΟ Πυλίου 18 6 5 7 18 24 -6 23
7 ΑΠΟ Κερατσίνι 18 7 2 9 15 23 -8 23
8 Αστέρας Βάρης 19 6 3 10 23 29 -6 21
9 Αίας Σαλαμίνας 18 5 4 9 19 24 -5 19
10 ΑΟ Καραβάς 18 2 8 8 14 23 -9 14
11 Αήττητος Σπάτων 18 3 1 14 10 33 -23 10

7ος όμιλος (17η αγωνιστική)

ΑΟ Πόρου – ΠΑΟ Ρουφ  1-2
Άρης Σούδας – Ατσαλένιος  0-1
Αλμυρός Γαζίου – Γιούχτας  0-0
ΑΕ Νεάπολης – Πανιώνιος  0-2
Αναγέννηση Ιεράπετρας – ΑΟ Αγίου Νικολάου  4-2

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΠΑΟ Ρουφ 17 12 4 1 34 16 18 40
2 Πανιώνιος 17 11 4 2 31 11 20 37
3 ΑΟ Αγίου Νικολάου 17 9 3 5 29 20 9 30
4 ΑΟ Πόρου 17 7 6 4 30 20 10 27
5 Γιούχτας 17 7 6 4 19 14 5 27
6 Αλμυρός 17 7 5 5 29 16 13 26
7 Ατσαλένιος 17 7 2 8 26 24 2 23
8 Άρης Σούδας 17 2 4 11 12 24 -12 10
9 ΑΕ Νεάπολης 17 2 3 12 10 33 -23 9
10 Αναγ.Ιεράπετρας 17 2 1 14 12 54 -42 7

1 Comment

1 Comment

  1. Bill+the+kid

    27/03/2022 at 21:21

    Δήμητρα θεά εσύ είσαι η μεγάλη μας αγάπη. Αντε κ του χρόνου ραντεβού στην Γ Εθνική για 3η συνεχόμενη χρονιά.

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Πρόσφατα άρθρα

Advertisement
Advertisement

Δες ακόμη…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

More in Γ΄ Εθνική