fbpx
Connect with us

Γ΄ Εθνική

Γ’ Εθνική: Τα αποτελέσματα, βαθμολογίες, σχόλιο αγώνων Τετάρτης (2/3)  

Γ’ Εθνική: Τα αποτελέσματα, βαθμολογίες, σχόλιο αγώνων Τετάρτης (2/3)  

Δείτε τα αποτελέσματα των αγώνων σε τρεις ομίλους της Γ’ Εθνικής.

Με δράση σε δύο ομίλους και ένα παιχνίδι εξ αναβολής συνεχίστηκε σήμερα η δράση στη Γ’ Εθνική.

Στον 3ο όμιλο, ο ΑΟ Υπάτου επικράτησε 3-1 της Ελασσόνας, αλλά η Φήκη έκανε την έκπληξη και επιβλήθηκε 2-0 του Ηρακλή Λάρισας, που έπεσε στη δεύτερη θέση. Η Δήμητρα Ευξεινούπολης διέλυσε 5-0 την Αταλάντη, ενώ ο Ατρόμητος Παλαμά επικράτησε 1-0 στην Πιερία του Εθνικού Ν. Κεραμιδίου.

Στον 4ο όμιλο, ο Τηλυκράτης επιβλήθηκε 4-1 της Αναγέννησης Άρτας και παρέμεινε στο κυνήγι της Παναχαϊκής. Ο Αίας Γαστούνης επικράτησε 4-0 του Παναγρινιακού, ενώ ο Ναυπακτιακός Αστέρας νίκησε 1-0 στο Αίγιο τον Παναιγιάλειο. ΑΟ Διαβολιτσίου και Αχέρων Καναλακίου έμειναν στο 0-0.

Στον 5ο όμιλο, η Ηλιούπολη επικράτησε 3-1 του Χαραυγιακού εκτός έδρας, στο ντέρμπι της πόλης και διεύρυνε την απόστασή της από τους διώκτες της

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

 

3ος όμιλος – 17η αγωνιστική

Δήμητρα Ευξεινούπολης-Αταλάντη 5-0
Αμβρυσσέας Διστόμου-Θησέας Αγριάς 2-0 (σε εξέλιξη)
Εθνικός Νέου Κεραμιδίου-Ατρόμητος Παλαμά 0-1
ΑΟ Υπάτου-ΠΟ Ελασσόνας 3-1
ΠΟ Φήκης-Ηρακλής Λάρισας 2-0
Νέα Αρτάκη-Αετός Μακρυχωρίου 3-0 α.α.

3oς όμιλος – Η βαθμολογία 

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΟ Υπάτου 17 13 3 1 31 8 23 42
2 Ηρακλής Λάρισας 17 12 3 2 26 11 15 39
3 ΠΟ Ελασσόνας 17 9 5 3 24 13 11 32
4 ΑΟ Νέας Αρτάκης 17 7 7 3 23 9 14 28
5 ΠΟ Φήκης 17 8 1 8 17 20 -3 25
6 Δήμητρα Ευξεινούπολης 17 7 3 7 21 17 4 24
7 Αμβρυσσέας Διστόμου 17 6 5 6 19 11 8 23
8 Εθνικός Ν.Κεραμιδίου 17 6 5 6 18 11 7 23
9 Ατρόμητος Παλαμά 17 6 3 8 16 15 1 21
10 Θησέας Αγριάς 17 4 4 9 12 21 -9 16
11 ΑΠΟ Αταλάντη 17 3 0 14 12 41 -29 9
12 Αετός Μακρυχωρίου 17 0 1 16 3 50 -47 1

 

4ος όμιλος – 21η αγωνιστική

ΑΟ Διαβολιτσίου-Αχέρων Καναλακίου 0-0
Παναιγιάλειος-Ναυπακτιακός Αστέρας 0-1
Τηλυκράτης-Αναγέννηση Άρτας 4-1
Αίας Γαστούνης-Παναγρινιακός 4-0
Εθνικός Σκουλικάδου-ΠΑΟ Βάρδας 1-0 (σε εξέλικη)
Παναχαϊκή-Αμβρακικός Λουτρού 3-0 α.α.
Ρεπό: Διαγόρας Βραχνεΐκων.

 

4ος όμιλος Η βαθμολογία (σε 21 αγώνες)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Παναχαϊκή 20 16 1 3 42 12 30 49
2 Τηλυκράτης 19 14 2 3 36 12 24 44
3 ΑΟ Διαβολιτσίου 19 10 5 4 33 19 14 35
4 Ναυπακτιακός 20 9 5 6 24 16 8 32
5 Αχέρων Καναλακίου 19 8 6 5 24 15 9 30
6 Αίας Γαστούνης 19 9 3 7 27 21 6 30
7 Εθνικός Σκουλικάδου 20 8 4 8 18 19 -1 28
8 Διαγόρας Βραχνεΐκων 19 8 4 7 26 18 8 28
9 Παναγρινιακός 19 7 5 7 17 18 -1 26
10 ΠΑΟ Βάρδας 19 6 3 10 20 23 -3 21
11 Αναγέννηση Άρτας 19 5 1 13 13 33 -20 16
12 Παναιγιάλειος 20 3 6 11 14 27 -13 15
13 Αμβρακικός Λουτρού 20 0 1 19 2 63 -61 1

4ος όμιλος – Η επόμενη αγωνιστική (22η) 

Παναχαϊκή – Εθνικός Σκουλικάδου

ΠΑΟ Βάρδας – ΑΟ Διαβολιτσίου

Αμβρακικός Λουτρού – Παναιγιάλειος 0-3 α.α.

ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου – Τηλυκράτης Λευκάδας

Αναγέννηση Άρτας – Αίας Γαστούνης

Παναγρινιακός – Διαγόρας Βραχνεΐκων

Ρεπό: Ναυπακτιακός Αστέρας.

 

5ος όμιλος -16η αγωνιστική
Χαραυγιακός-Ηλιούπολη 1-3.

5ος όμιλος (16η αγωνιστική)

Χαραυγιακός – ΓΣ Ηλιούπολης  1-3

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΓΣ Ηλιούπολης 14 11 2 1 33 7 26 35
2 Φωστήρας 15 8 3 4 20 14 6 27
3 ΑΣ Σαντορίνης 14 7 4 3 20 5 15 25
4 Φοίνικας Ν.Επιδαύρου 14 8 1 5 18 13 5 25
5 ΑΕ Μυκόνου 15 7 2 6 23 23 0 23
6 ΑΕ Ερμιονίδας 15 6 3 6 15 18 -3 21
7 Παναρκαδικός 15 6 2 7 25 21 4 20
8 Άγιος Ιερόθεος 14 4 2 8 13 19 -6 14
9 Ερμής Μελιγούς 15 3 5 7 13 23 -10 14
10 Χαραυγιακός 14 3 3 8 10 22 -12 12
11 Άρης Σκάλας 15 1 5 9 8 33 -25 8

 

Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Πρόσφατα άρθρα

Advertisement
Advertisement

Δες ακόμη…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

More in Γ΄ Εθνική