Πάμισος

Η ισοπαλία του Παμίσου και η ανακοίνωση…

O Πάμισος Μεσσήνης αναδείχθηκε ισόπαλος 0-0 με το Φοίνικα Επιδαύρου σε φιλικό παιχνίδι που έγινε το απόγευμα της Κυριακής στη Νέα Επίδαυρο.

Οι φιλοξενούμενοι  θα μπορούσαν να έχουν πάρει τη νίκη εάν ο διαιτητής δεν ακύρωνε ως οφσάιντ γκολ του Μπούνα στο δεύτερο ημίχρονο και ένα ψηλοκρεμαστό σουτ του Βαγγέλη Λαθύρη στο πρώτο ημίχρονο που πέρασε ελάχιστα άουτ.

Επίσης για τον Γιώργο Καλόμαλο υπήρξε και η επιστροφή του Αριστομενόπουλου ο οποίος πήρε φανέλα βασικού ενώ στο αρχικό σχήμα βρέθηκαν ακόμα οι Τόσκα, Φιλόπουλος, Μωράκης, Μπούνας, Θώδης, Μπορχάν, Γεωργιόπουλος, Σαραντόπουλος, Λαθύρης, Παπαδόπουλος. Αγωνίστηκαν και οι Βέλλης, Παπαγιαννόπουλος, Κατσιβαρδέας, Αράπι.

Ανακοίνωση Παμίσου

Ενα ακόμα φιλικό παιχνίδι πραγματοποίησε ο Γ.Π.Σ Πάμισος Μεσσήνης στο γήπεδο της Νέας Επιδαύρου με τον Α.Ο Φοίνικας Νεας Επιδαύρου. Ήταν ένα δυνατό παιχνίδι για την ομάδα μας δυο εβδομάδες πριν την έναρξη του πρωταθλήματος. Ο αγώνας έγινε σε έναν πολύ καλό αγωνιστικό χώρο καθώς το γήπεδο της Νέας Επιδαύρου είναι πραγματικό στολίδι για τον αθλητισμό και τον χώρο του ποδοσφαίρου και τηρεί όλες τις προδιαγραφές. Ευχαριστούμε πολύ την διοίκηση του Α.Ο Φοίνικας Νέας Επιδαύρου για την άψογη φιλοξενία και ευελπιστούμε να μας δοθεί η ευκαιρία να τους την ανταποδώσουμε.

Τους ευχαριστούμε θερμά και τους ευχόμαστε καλή πορεία στο πρωτάθλημα της Γ Εθνικής κατηγορίας με υγεία και επιτυχίες!