Η βαθμολογία της Super League και τα επόμενα ματς της 8ης αγωνιστικής

Η ΑΕΚ επικράτησε εύκολα επί του Άρη και μείωσε τη διαφορά της από τον Ατρόμητο που άφησε δύο βαθμούς στη Νέα Σμύρνη κόντρα στον Πανιώνιο. Δείτε πως διαμορφώθηκε η βαθμολογία της Super League.
Η 8η αγωνιστική της Super League ξεκίνησε το Σάββατο με δυο αναμετρήσεις. Στην πρώτη εξ αυτών χρονικά η ΑΕΛ ήρθε ισόπαλη χωρίς τέρματα με τον ΟΦΗ. Λίγη ώρα αργότερα σε ένα αρκετά όμορφο παιχνίδι με πέντε γκολ η Λαμία επικράτησε με 3-2 του Λεβαδειακού.
Την Κυριακή ο Πανιώνιος και ο Ατρόμητος έμειναν στο 2-2 με την ομάδα του Περιστερίου να παίρνει το βαθμό στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων χάρη σε αυτογκόλ του Μπανανά.

Στο Αγρίνιο ο Παναιτωλικός έχασε την ευκαιρία να βρεθεί έστω και προσωρινά στην πεντάδα, αφού στις καθυστερήσεις ο Αστέρας έκανε το 1-1 με το τέρμα του Καλτσά. Στο άδειο λόγω τιμωρίας ΟΑΚΑ η ΑΕΚ συνέτριψε με 4-0 τον Άρη.

Το πρόγραμμα της αγωνιστική ολοκληρώνεται τη Δευτέρα με τρεις αναμετρήσεις. Στην Ξάνθη η τοπική ομάδα φιλοξενεί τον ΠΑΣ στις 19.00, ενώ μισή ώρα αργότερα ο Ολυμπιακός παίζει με τον Απόλλωνα στο “Γ. Καραϊσκάκης”. Το τελευταίο ματς της αγωνιστικής είναι αυτό ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Παναθηναϊκό με τη σέντρα να είναι προγραμματισμένη για τις 21.30.