Ηρόδοτος: “Αν δεν είναι αυτό πέναλτι, τότε κύριοι ποιο είναι;” (+video)

Επίθεση σε Απόλλωνα Σμύρνης και στον ρέφερι Αλέξανδρο Δραγάτη thw ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής κάνει και σήμερα ο Ηρόδοτος, με το επίμαχο όμως πλέον βίντεο!

H ανακοίνωση και το σχετικό επίμαχο βίντεο στη συνέχεια που εξέδωσε η διοίκηση του Ηροδότου, η οποία συνεχίζει την “επίθεσή” της στον Αλέξανδρο Δραγάτη από την ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής

Αναλυτικά:

Ήττα γνώρισε η ομάδα μας στο ΔΑΚ Γάλλου από τον Απόλλωνα Σμύρνης για τη 2η αγωνιστική με σκορ 0-1 και με έντονα παράπονα για τη διαιτησία του Δραγάτη.
Το σκορ άνοιξε στο 19ο λεπτό ο Μωραΐτης έπειτα από κεφάλια-πάσα του Σίγκνεβιτς. Στο 25’ οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι με τον Φατιόν έπειτα από φάουλ του Χαλίμι. Τρία λεπτά αργότερα ο Χαλκιαδάκης ανετράπη μέσα στην περιοχή από τον Λούι με το διαιτητή να μην καταλογίζει καθαρό πέναλτι.