Ισοπαλία (στην Τρίπολη) βάλσαμο για Ηλία Αναστασάκο! (+video)

Παράταση ζωής πήρε σήμερα ο Ηλίας Αναστασάκος, στον πάγκο της Πελλάνας...

Από ένα ημίχρονο είχαν οι δύο ομάδες σήμερα στην Τρίπολη, καθώς ο καλύτερος στο δεύτερο ημίχρονο Παναρκαδικός, ήρθε ισόπαλος με 1-1 με την Πελλάνα, ένα αποτέλεσμα το οποίο βέβαια αδικεί κατάφωρα την πολύ καλή ομάδα του Αντώνη Μαυρεά, ένα “Χ”, που κρατά τον Ηλία Αναστασάκο στον πάγκο των “Λακώνων”

Η Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου πρόσθεσε λοιπόν έτσι ένα βαθμό στη βαθμολογική της συγκομιδή μετά την ισοπαλία εκτός έδρας με τον Παναρκαδικό.

Με την ισοπαλία αυτή η Ένωση βρίσκεται στην 7η θέση του 8ου ομίλου της Γ’ Εθνικής με 8 βαθμούς μετά την ολοκλήρωση έξι αγωνιστικών.

Στο 33’ λεπτό ο Ντιατά έδωσε το προβάδισμα στην Ένωση με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν με το Νίκο Λυμπερόπουλο δύο λεπτά πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου.

Κορυφαίοι των δύο ομάδων οι τερματοφύλακές τους, με τον Κώστα Λίβα ειδικά να κατεβάζει τα ρολά, όποτε χρειάστηκε, σε μία – δύο περιπτώσεις, πολύ δύσκολες και θεαματικές για αυτόν!

ΤΣΑΤΣΟΥΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΘΗΝΩΝ,  ΧΙΟΝΗΣ ΑΛΕΞΙΟΣ ΑΘΗΝΩΝ,  ΧΛΕΜΠΟΓΙΑΝΝΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΦΩΚΙΔΑΣ, οι διαιτητές του αγώνα, παράπονα ξανά από αυτούς από τον μεγάλο Παναρκαδικό…

Παναρκαδικός: Λίβας, Καναβέτας, Μπινιώρης, Σεντεμέντες, Στρέμπας, Κασάπης, Μουλιάτος, Τσιώλης, Γεωργόπουλος (60′ Βίνιεβιτς), Λυμπερόπουλος, Σβίγκος

Α.Ε Πελλάνας Καστορείου: Κραβαρίτης, Γενιτσαρίδης, Κοντογιάννης, Παναγιωτίδης, Λαμπρόπουλος, Αναστασάκος Γιώργος, Ρασσιάς Λεωνίδας, Ζαραφέτας (70′ Τζιόλας), Ντιατά (57′ Γεωργαντάς), Σικαλόπουλος, Γουόρντεν.