Ήταν… Πανιώνιος και στην Καλαμάτα!

Ο  ΑΟ Διαβολιτσίου γνώρισε λοιπόν την ήττα με 3-1 από τον μεγάλο μας  Πανιώνιο στο (τραγικό) γήπεδο του… Ασπροχώματος Καλαμάτας, σε ματς για την 10η αγωνιστική στον 4ο όμιλο της Γ Εθνικής.

Οι “κυανέρυθροι” ευτύχησαν να μπουν μπροστά στο σκορ πολύ νωρίς το παιχνίδι καθώς μόλις στο 6’ ο Γροντής βρίκε με ωραία κάθετη πάσα τον Γεωργούση μέσα στην περιοχή, ο οποίος με πολύ όμορφο σουτ στη κίνηση κάνει το 1-0.

Ο ΑΟ Διαβολιτσίου προσπάθησε να αντιδράσει αλλά λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου δέχτηκε δεύτερο γκολ με κεφαλιά του Τσίπρα απο κόρνερ του Γροντή και πήγε με σοβαρό μειονέκτημα στα αποδυτήρια.

Στο ξεκίνημα του β’ μέρους οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν και τρίτο τέρμα με πέναλτι του Γροντή κλειδώνοντας ουσιαστικά την επιστροφή τους στις επιτυχίες μετά από δύο αγωνιστικές. Οι νερατζούρι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Κώστα Ηλιόπουλο.

Διαιτητής στην αναμέτρηση ήταν ο Δημήτρης Μπεκιάρης από τον σύνδεσμο της Κορίνθου, με βοηθούς τους Γκουριωτη-Δημητρόπουλο από την Αργολίδα και όλοι  τους … φυσικά  έπαιξαν Πανιώνιο!

ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙ (Κώστας Παλαμάρας) Καπατσώρης, Σταματελόπουλος (46′ Γουέσλεϊ), Βέλλης (82′ Θώδης), Καντούτσης, Μπούνας, Πιτσιλής (83′ Αρβανίτης), Στραβάκος, Αλεξανδρής (80′ Ντελλής), Ηλιόπουλος, Δημητρίου, Μουλιάτος (71′ Σάλλα).

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Νίκος Κούστας): Παχατούρας, Καρδάμης, Λίμα (69′ Μερτύρης), Μίχος, Καλύβας, Στούπης (73′ Κουφουδάκης), Γροντής (60′ Παπαδάκης), Μπρέγγκου, Τσίπρας, Γκέτσι (60′ Μούντριχας), Γεωργούσης (60′ Τσιμπόκας).