Μεγάλη νίκη το Αιγάλεω, “φωνάζει” για τα δύο (!) πέναλτι σε βάρος της η Ρόδος…

Μεγάλη νίκη  το Αιγάλεω,  “φωνάζει” για τα δύο (!) πέναλτι σε βάρος της  η  Ρόδος…

Φωνές” σε έναν αγώνα μεταξύ των δύο ομάδων που βρίσκονται ψηλά στην βαθμολογία του Νότιου ομίλου της Super League 2 χθες στο Σίτι, όπου όμως το Αιγάλεω επικράτησε της Ρόδου με 3-1 και ανέβηκε στους 13 πόντους, ενώ οι “νησιώτες” παρέμειναν στους 12 πόντους.

Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν δυνατά το παιχνίδι, με τον Καραγεώργη να τραυματίζεται στα πρώτα λεπτά και να γίνεται αναγκαστική αλλαγή στο 13΄λεπτό (τον αντικατέστησε ο Νικολόπουλος). Στο 20′ λεπτό, οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι μετά από ανατροπή του Τριμμάτη από τον Καψάλη, με τον Τσιλιγκίρη να το εκτελεί εύστοχα και να κάνει το 1-0. Η Ρόδος αντέδρασε και έκανε φάσεις με τα σουτ του Μαρκόφσκι στο 27′ λεπτό και του 45+3′ λεπτό.

Άμεση η απάντηση της Ρόδου στο δεύτερο ημίχρονο, αφού με αυτογκόλ του Παναγιώτου έκανε το 1-1 στο 47′ λεπτό. Το Αιγάλεω έχασε μια ευκαιρία με το σουτ του Τσίτσαρη στο 62′ λεπτό, ενώ ένα λεπτό αργότερα (63′ λεπτό), κέρδισε πέναλτι αφού ο Θεοδωράκης ανέτρεψε τον Αρναρέλλη, με τον δεύτερο να ευστοχεί στην εκτέλεση πέναλτι και να κάνει το 2-1. Το τελικο σκορ 3-1 διαμόρφωσε ο Τριμμάτης, ο οποίος από το ύψος της μικρής περιοχής πέτυχε το γκολ στο 68′ λεπτό.

Διαιτητής: Κρασαγάκης (Ηρακλείου).Βοηθοί: Μαυραντωνάκης, Δασκαλάκης (Ηρακλείου).4ος: Πατεμτζής (Ηρακλείου)  Πολλά  παράπονα η Ρόδος,  με …αποκορύφωμα βέβαια  τα δύο (!) εις βάρος  της  πέναλτι….

Αιγάλεω (Χαραλαμπίδης): Σικαλιάς, Παναγιώτου, Αναστασίου, Βλάχος (89′ Καλύβας), Παπανικόλας, Λάσκαρης, Τσίτσαρης (76′ Πιαστόπουλος), Τριμμάτης (89′ Σταματάκης), Αρναρέλλης (89′ Καββαδίας), Τσιλιγκίρης, Καθάριος (69′ Βουκελάτος).

Ρόδος (Αντωνίου): Θεοδωράκης, Μάρκοβιτς, Μακρυδημήτρης, Παπάζογλου, Σαάντο, Μίγγος (74′ Σουλάι), Μαρκόφσκι, Καραγεώργης (16′ λ.τ Νικολόπουλος (33′ λ.τ Τσάβες), Καψάλης, Σταματελόπουλος, Αδαμάκης (74′ Βουργουντζής).