fbpx
Connect with us

Σπορ

Μικρά – Μικρά από τον “Παπ”: Η “μίνι” ειδησεογραφία της ημέρας…

Μικρά – Μικρά από τον “Παπ”: Η “μίνι” ειδησεογραφία της ημέρας…

Αθλητικές Ειδήσεις Με Λίγες Αράδες…  Από τον Χρ.  Παπ.:

ΒΟΛΕΪ: Η Καλαμάτα 80 δηλώνει παρούσα για την απευθείας άνοδο στην Volleyleague και αναλυτικά οι αυριανές αναμετρήσεις έχουν ως εξής:

10η αγωνιστική

Σάββατο 12 Μαρτίου 6 το απόγευμα Καλαμάτα 80-ΑΕΚ

Την ίδια ώρα  Αριστοτέλης Σκύδρας- Κέρκης Σάμου

και Άθλος Ορεστιάδας-Πήγασος Πολίχνης

 

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Με τις αναμετρήσεις της 23ης αγωνιστικής συνεχίζεται το ποδοσφαιρικό πρωτάθλημα  στον Νότιο όμιλο της Super League 2, με τη Μαύρη θύελλα να δοκιμάζεται την Κυριακή στις 3 παρά τέταρτο στο “σμαραγδένιο νησί”  κόντρα στον Διαγόρα Ρόδου που δίνει “μάχη” να αποφύγει τον υποβιβασμό, σε αντίθεση με την ομάδα της πόλης μας που διεκδικεί με αξιώσεις την άνοδο στη A΄εθνική.

Από κει και πέρα συνοπτικά το πρόγραμμα έχει ως εξής:

Διαγόρας- Καλαμάτα

Χανιά- ΑΕΚ Β

Αστέρας Βλαχιώτη-ΠΑΟ  Β

Αιγάλεω-Λεβαδειακος

Καλλιθέα-Ρόδος

ΟΦΗ  Ιεράπετρας-Επισκοπή

Ζάκυνθος-Κηφισιά

Εργοτέλης-Καραϊσκακης Αρτας

Ρεπό έχει ο  Ηρόδοτος.

ΣΗΜ: Λόγω κρουσμάτων κορονοϊού covid-19 που έχει θυμίζουμε η ομάδα της Λιβαδειάς,  αναβάλλεται πλέον και ο αγώνας του Λεβαδειακού την Κυριακή στο “Σίτι”, με το Αιγάλεω, όπως αναμενόταν άλλωστε &  βέβαια σας ενημερώνει σχετικά και εδώ το Sportstonoto.gr, όπως βέβαιακαι το ΠΑΟΚ Β – Πιερικός!
Στη Γ΄εθνική κατηγορία ο διαιτητής Χαράλαμπος Πετρόπουλος του Συνδέσμου Αχαΐας ορίστηκε να διευθύνει την  κυριακάτικη αναμέτρηση του Α.Ο Διαβολιτσίου στη Ζάκυνθο με τον Εθνικό Σκουλικάδου, στις 15:00 για την 23η αγωνιστική στον 4ο όμιλο.

Βοηθοί του θα είναι η Ελένη Αβραμόπουλου και ο Δημήτριος Γαλάνης του ίδιου Συνδέσμου.

Επίσης, Μεσσηνιακή τριάδα ορίστηκε στην Αχαϊκή αναμέτρηση ανάμεσα στον Παναιγιάλειο και την πρωτοπόρο Παναχαϊκή.

Διαιτητής θα είναι ο Ηλίας Ρέκκας με βοηθούς τους αδελφούς  Ηλία  και Χρυσοβαλάντη Μπουρίκα.

ΕΠΣ Μεσσηνίας:

Να περάσουμε στα τοπικά πρωταθλήματα, που διοργανώνει η Ένωση και να δούμε συνοπτικά τις συναντήσεις του Σαββατοκυριακου που έχουν ως εξής:

Play Off 2021-22

(1η αγωνιστική) Κυριακή 13 Μαρτίου (15:30)

1.      Γηπ. Γαργαλιάνων: ΤΕΛΟΣ ΑΓΡΑΣ-Α.Σ ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ

2.      Γηπ. Κάμπου: Α.Ε. ΜΑΝΗΣ -Α.Ο. ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ

 

Α1 Κατηγορία (20η αγωνιστική)

Σάββατο 12 Μαρτίου (15:30)

3.      Γηπ. ΚΤΕΛ: ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ- ΘΥΕΛΛΑ ΧΑΡΑΚΟΠΙΟΥ

4.      Γηπ. Αρφαρών: ΑΣΤΕΡΑΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

5.      Γηπ. Δυτ. Παραλίας: ΑΕΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ

6.      Γηπ. Αριος: ΝΕΟΣ ΑΡΙΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΡΑΛΙΑΣ

7.      Γηπ. Στρατοπέδου: ΡΑΧΗ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

8.      Γηπ. Λογγάς: Α.Ε. ΛΟΓΓΑΣ – Α.Ο. ΔΩΡΙΕΑΣ

 

Β’  Κατηγορία

(16η αγωνιστική)

9.      Α.Ο. ΠΑΤΙΣΤΑ – ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ

10.    ΔΑΝΑΟΣ – ΠΡΑΣΙΝΑ ΠΟΥΛΙΑ

11.    Π.Α.Ο.Κ. – ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΕΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

12.    ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ- ΑΙΑΝΤΑΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

13.    ΚΕΡΑΥΝΟΣ- ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

14.    Α.Ο. ΛΑΙΪΚΩΝ-ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

15.    ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ – Α.Ο. ΑΣΠΡΟΧΩΜΑ

16.    ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΚΟΠΑΝΑΚΙΟΥ – ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΑΜΦΕΙΑΣ

17.    Α.Ο. ΠΑΝΕΥΑΪΚΟΣ – ΝΙΚΗ ΠΛΑΤΗΣ

18.    ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΛΑΤΥ-ΕΡΜΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

19.    ΘΥΕΛΛΑ ΜΕΡΟΠΗΣ – ΚΥΠΑΡΙΣΣΟΣ ΤΡΙΦΥΛΙΑΣ

20.    ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟ- ΝΕΣΤΩΡ ΠΥΛΟΥ

21.    ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ ΠΥΡΓΟΥ – Α.Ο. ΣΤΕΝΩΣΙΑΣ

22.    ΚΑΛΛΙΘΕΑ-ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΑΜΙΣΟΣ

23.    ΔΟΞΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΝΕΔΟΥΣΑ ΑΛΑΓΟΝΙΑΣ

24.    ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ-ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΟΥΝΤΑ.

Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Πρόσφατα άρθρα

Advertisement
Advertisement

Δες ακόμη…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

More in Σπορ