Μεσσηνία

Νίκη – ρεβάνς Πανθουριακού στη Μεσσήνη, παρουσία και του Αγαθοκλή!

Τρομερός Πανθουριακός του Αντώνη Μαυρέα και με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Νίκο Εμμανουήλ, που πέτυχε δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο – είχε περάσει ως αλλαγή στο παιχνίδι – επικράτησε πολύ εύκολα με 3-0 εκτός έδρας του αδύναμου Ολυμπιακού Ανάληψης.

Η ομάδα του Αντώνη Μαυρέα πραγματοποίησε – όπως προαναφέραμε – πολύ καλή εμφάνιση, πήρε μία δίκαιη νίκη και παράλληλα την άτυπη ρεβάνς για τον άδικο αποκλεισμό της πριν λίγες εβδομάδες στο Κύπελλο Μεσσηνίας.

Aπό την άλλη, ο Ολυμπιακός Ανάληψης δεν μπόρεσε να πάρει κάποιο θετικό αποτέλεσμα και έτσι γνώρισε τη δεύτερη συνεχόμενη ήττα και τώρα όλα είναι δύσκολα πολύ για αυτόν…

Στο 53ο λεπτό ο Νινιός με ωραίο σουτ έκανε το 0-1. Στο 81′ ο Ράπτης έβγαλε τη σέντρα και ο Εμμανουήλ με κεφαλιά έγραψε το 0-2. Στο 87′ ο Εμμανουήλ έκανε το σουτ η μπάλα βρήκε στο δοκάρι και στην επαναφορά από κοντά διαμόρφωσε το τελικό 0-3!

Στα δύο τελευταία γκολ, να σημειωθεί αυτό, βρέθηκε στο γήπεδο της Μεσσήνης ο Αγαθοκλής Χριστόπουλος, ο πρόεδρος του Πανθουριακού, ερχόμενος από την Παραλία, μετά την νίκη της Μαύρης Θύελλας επί του Ιάλυσου Ρόδου., όπου θυμίζουμε παραβρέθηκε!