Τοπικές Ενώσεις

Ο Ξενοφώντας Κρεστένων στην Γ’ (Δ’) Εθνική!

Ο Ξενοφών Κρεστένων είναι ο μεγάλος πρωταθλητής στην Ηλεία, αφού πέτυχε τεράστια νίκη μέσα στο Λαντζοϊ επί του Ενιπέα στο τελευταίο παιχνίδι των play-off και κέρδισε τον τίτλο και το εισιτήριο για την Γ’ Εθνική.

Χρυσός σκόρερ ήταν στο 82’ λεπτό ο Πάρης Κωνσταντόπουλος

Το φιλμ του αγώνα

6′: Σέντρα του Μούτσου, κεφαλιά του Κωνσταντόπουλου άουτ

8′: Μακρινό σουτ του Μπακατσέλου άουτ.

15′: Με 4-2-3-1 και οι δυο ομάδες. Ματς δυνατό, με πάθος και ασφυκτικό πρέσινγκ εκατέρωθεν.

18′: Τεράστια διπλή ευκαιρία του Ξενοφώντα. Σέντρα από δεξιά του Γαλανόπουλου, κεφαλιά του Κωνσταντόπουλου στο οριζόντιο δοκάρι, πέφτοντας από ψηλά η μπάλα, νέο πλασέ του Κωνσταντόπουλου έξω.

30′: Ελαφρά πρωτοβουλία στον Ξενοφώντα που δεν του κάνει η ισοπαλία.

36′: Συνδυασμός Π. Κουτσογιαννάκη, Μούτσου, Μπουτσικάκη, πλασέ από το ύψος της περιοχής άουτ.

45’+1′: Σέντρα σουτ του Τσαντίλη μέσα από την περιοχή άουτ.

47′: Σουτ Μούτσου άουτ.

50′: Πλασέ του Στροφύλλα από ιδανική θέση, χωρίς να είναι οφσάιντ αφού η μπάλα πήγε από αντίπαλο, σάστισε ο Στροφύλλας, έκανε το πλασέ πάνω στον Κουτρουμπή που έδιωξε σε κόρνερ με ρα πόδια.

55′: Απευθείας φάουλ Μπακατσέλου άουτ.

58′: Ατομική ενέργεια κσι συρτό σουτ του Μπατζακόπουλου στη ρίζα της δοκού. Στη συνέχεια της φάσης ξανά ο Μπατζακόπουλος, σέντρα στο δεύτερο δοκάρι για τον Τριανταφύλλη, μονοκόμματο πλασέ από καλή θέση άουτ.

69′: Σέντρα του Τσαντίλη, κεφαλιά του Τριανταφύλλη άουτ.

72′: Προσποίηση και συρτό σουτ από δεξιά του Μπακατσέλου, στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.

82′: ΓΚΟΛ – Κόντρες στην περιοχή του Ενιπέα, ο Πάρης Κωνσταντόπουλος το πλασέ στα δίχτυα

Λήξη παιχνιδιού-Πρωταθλητής ο Ξενοφών.

Ενιπέας: Κουρλός, Γκουβέρος, Δαλαβούρας, Τσαντίλης, Κωτσάκης, Γιαννακόπουλος, Καλαντζής, Αστερόπουλος, Στροφύλλας, Τριανταφύλλης, Μπατζακόπουλος.

Ξενοφών: Κουτρουμπής, Γαλανόπουλος, Π. Κουτσογιαννάκης (75′ Ηλιόπουλος), Αναμουρλίδης, Κολόκας, Μιλοσέσκι, Κωνσταντόπουλος (92′ Χαραλαμπόπουλος), Μπουτσικάκης (65′ Παναγόπουλος), Δημάκης, Μούτσος, Μπακατσέλος (89′ Σ. Κουτσογιαννάκης).

Πηγή: ilianews