Τοπικές Ενώσεις

Οι Λύκοι “δάγκωσαν” μέσα στο Κρανίδι!

Φάση από τον σημερινό βροχερό τελικό στο Κρανίδι

Αν  και στο σκορ προηγήθηκε η Ένωση Ερμιονίδας, ο Παναργειακός ανταπέδωσε, νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο προηγήθηκε με 2-1 και είναι ο Κυπελλούχος Αργολίδας για την περίοδο 2018-19!

Πολύ δυνατή βροχή ξεκίνησε περίπου μισή ώρα πριν την έναρξη του τελικού στο γήπεδο Κρανιδίου, κάτι που είχε ως αποτέλεσμα και να βρεθεί λίγο κόσμος στο γήπεδο (περίπου 250 άτομα), αλλά και να γίνει βαρύς ο αγωνιστικός χώρος δυσκολεύοντας τους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων.

Παρόλα αυτά, παίχθηκε αρκετά καλό ποδόσφαιρο, αφού και οι δυο ομάδες ήθελαν να αποχαιρετήσουν την αγωνιστική περίοδο με ένα έπαθλο (να θυμίσουμε ότι την Κυριακή έπεσε και η αυλαία του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής).

Το φιλμ του αγώνα

Στο 5’ δόθηκε πέναλτι σε χέρι του Παναγιώτου, το χτύπησε ο Τριμπόνιας και πέτυχε το 1-0!
Στο 9’ σουτ του Κάλα εξουδετέρωσε ο Φαρμάκης.
Στο 17’ σουτ του Νικολόπουλου σταμάτησε ο Φαρμάκης και πάλι.
Στο 23’ ο Μπουντόπουλος απείλησε, στο 26’ είχε και δοκάρι.
Στο 36’ νεο δοκάρι για τον Παναργειακό, αυτή τη φορά απο τον Μαρουκάκη.
Στο 39’ ήρθε η ισοφάριση με σουτ του Μαρουκάκη απο πλάγια, ο οποίος αξιοποίησε ασιστ του Καδά!
Στο 52’ με σουτ του Μαρουκάκη μέσα απο την περιοχή έγινε το 1-2!
Στο 46’ σουτ του Μενδρινού στο δοκάρι και στη γραμμή απομάκρυνε ο Σαμαράς.
Στο 50’ απο λάθος της αντίπαλης άμυνας, ο Τριμπόνιας απο πλάγια γύρισε παράλληλα τη μπάλα αλλά δεν την βρήκε συμπαίκτης του.
Στο 65’ απο πάσα του Μπουντόπουλου, ο Μαρουκάκης σούταρε εκτός.
Στο 75’ πλασέ του Τριμπόνια απο τη περιοχή, πριν τη γραμμή απέκρουσε αμυντικός του Παναργειακού.
Στο 78’ νεα ευκαιρία για την Ερμιονίδα, σουτ του Νικολούδη, έσωσε ο Παπαϊωάννου.
Στο 85’ σουτ απο πλάγια του Σαλταπίδα πέρασε άουτ.

ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ (Πάλλης): Γκιμούσης, Τζιέρης, Βιρβίλης, Μπιμπισίδης, Σαμαράς, Κορνελάτος (65’ Κατσέτης), Γεωργακόπουλος, Πούτση, Κάλα (55’ Νικολούδης), Τριμπόνιας, Νικολόπουλος (75’ Σαλταπίδας).

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ (Γ.Κούτσης): Φαρμάκης, Παναγιώτου (25’ Κυριακόπουλος), Καλύβας, Παπαϊωάννου, Μπούτας, Μενδρινός, Μαρίνης (Τσιμικλής), Καδάς, Μουσταφά (70’ Παιδάκης), Μαρουκάκης (82’ Συρεγγέλας), Μπουντόπουλος.