Γ΄ Εθνική

“Τεσσάρα” η Ρόδος στον Μελιγαλά (1-4) το Διαβολίτσι

Τρομερή με το “καλήμερα” η Ρόδος σήμερα στην πρεμιέρα της στην Γ’ Εθνική κατηγορία!

Τα Ελάφια όπως παρατάχθηκαν σήμερα στον Μελιγαλά

Ο ΑΟ Διαβολιτσίου στον 4ο όμιλο της Γ’ Εθνικής στο γήπεδο Μελιγαλά, γνώρισε εύκολη ήττα από την Ρόδο με σκορ 1-4.

Η ομάδα του Κώστα Παλαμάρα, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, έκανε κάκιστη εμφάνιση, στο δεύτερο μέρος, μέσα σε δύο λεπτά, δέχθηκε δύο γκολ και στην συνέχεια κάπως πίεσε την αναμέτρηση, πέτυχε το γκολ της τιμής αλλά μέχρι εκεί.

Στο 12′ ο Μπαρμπαρούσης πέτυχε γκολ αλλά ακυρώθηκε σωστά ως οφσάιντ. Στο 27’′ ο Μπαρμπαρούσης με πλασέ άνοιξε το σκορ για το 0-1. Στο 31′ ο Νικολόπουλος έκανε την σέντρα και ο Μπαρμπαρούσης από κοντά έγραψε το 0-2. Στο 48′ ο Σουλάι με κεφαλιά νίκησε τον Βασιλειάδη για το 0-3 της Ρόδου. Στο 50′ ο Τζοανάκης με σουτ θα ανεβάσει το δείκτη του σκορ στο 0-4.

Στο 55′ ο Μουλιάτος κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του από τον Καταρτζή. Ο Ηλιόπουλος από τα έντεκα βήματα θα πετύχει το πρώτο γκολ του ΑΟΔ στο πρωτάθλημα και θα μειώσει σε 1-4.

Στο 56′ ο Τσιγαρίδης έχασε μεγάλη ευκαιρία να πετύχει γκολ, το σουτ θα περάσει άουτ.

Στο 88′ ο Γκίνο θα αποβληθεί με απευθείας κόκκινη για εξύβριση σε παίκτη του ΑΟ Διαβολιτσίου.

Διαιτητές: Λιάρος, Αντωνόπουλος, Σοβολός (Λακωνίας). Καλοί  ήταν όλοι τους.

ΑΟ ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ: Βασιλειάδης, Καντούτσης, Στραβάκος (88′ Ζαραφέτας), Σταματελόπουλος, Βέλλης (46′ Τσιγαρίδης), Ηλιόπουλος (86′ Γουέσλει), Μπαλόπουλος, Δημητρίου (46′ Πάγια), Μουλιάτος (67′ Αλεξανδρής), Πιτσιλής. Θώδης.

ΡΟΔΟΣ: Μανουσάκης, Νικολόπουλος, Καταρτζής, Γκίνο, Βογιατζής, Κάμπα, Σουλάι, Μπαρμπαρούσης (67′ Παντίδας), Τρόκα, Τσούτσης (92′ Σπ. Βογιατζής), Τζοανάκης.