SL2 Βόρειος Όμιλος: Συνεχίζει στην κορυφή η Βέροια!

Συνεχίζει στις νίκες η Βέροια, η οποία επικράτησε αυτή την φορά 4-1 του Πιερικού, συνεχίζοντας στην κορυφή της βαθμολογίας.

Στα θετικά αποτελέσματα και στις νίκες συνεχίζει η Βέροια η οποία επικράτησε αυτή την φορά 4-1 του Πιερικού, συνεχίζοντας στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Μόλις στο 8ο λεπτό ο Μούργος άνοιξε το σκορ, με τον Πασά στο 39’ να διπλασιάζει τα τέρματα για τους γηπεδούχους. Ο Γιακουμάκης ένα λεπτό αργότερα έκανε το 3-0, με τη Βέροια να πηγαίνει στα αποδυτήρια με ισχυρό προβάδισμα. Ο Πασάς στο 59’ ξαναχτύπησε κάνοντας το 4-0. Ο Πιερικός το μόνο που κατάφερε να κάνει είναι να μειώσει στο 80’ με τον Κανούλα, διαμορφώνοντας το τελικό 4-1.

Απόλλων Λάρισας και Αλμωπός ήρθαν ισόπαλοι 1-1, με τους γηπεδούχους να παραμένουν στα χαμηλά της βαθμολογίας. Ο Χατζής στο 23’ άνοιξε το σκορ για τον Απόλλωνα, με τον Πρίκα στο 44’ να φέρνει το ματς στα ίσα. Το δεύτερο μέρος κύλησε χωρίς κάποιο τέρμα και τις δυο ομάδες να μοιράζονται από έναν βαθμό.

Ο Πανσερραϊκός από την άλλη ήρθε 2-2 με τον Θεσπρωτό, με τους γηπεδούχους να συνεχίζουν να βρίσκονται στην επικίνδυνη ζώνη. Ο Κάνις στο 17’ άνοιξε το σκορ, για να ξαναχτυπήσει στο 45+1’ και να κάνει το 2-0. Ο Κωνσταντίνου στο 56’ μείωσε σε 2-1, με τον Σαραντίδη στο 76’ να φέρνει το ματς στα ίσα διαμορφώνοντας το τελικό 2-2.