Super League 2: Τριάρα της ΑΕΚ Β’ στην ΑΕΛ, διπλό του Παναθηναϊκού Β’, νίκη του Καμπανιακού επί του ΠΑΟΚ Β’

Η ΑΕΚ Β’ επικράτησε 3-0 της ΑΕΛ για την 2η αγωνιστική της Super League 2, ενώ το διπλό πανηγύρισε στην Πάτρα ο Παναθηναϊκός Β’, ο οποίος νίκησε 2-0 την Παναχαϊκή. Τρίποντο με ανατροπή για τον Καμπανιακό απέναντι στον ΠΑΟΚ Β’ (3-2).

Με τέσσερα παιχνίδια, δύο σε κάθε όμιλο, άνοιξε το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστική της Super League 2. Στον Α’ όμιλο η ΑΕΚ Β’ υποδέχθηκε την ΑΕΛ. Η Ένωση πανηγύρισε τη νίκη, καθώς επικράτησε 3-0 των βυσσινί, έχοντας μεγάλο της όπλο τις αντεπιθέσεις.
Η δεύτερη ομάδα της ΑΕΚ προηγήθηκε με τον Ραντόνια στο 25ο λεπτό του παιχνιδιού. Ο Απόστολος Χριστόπουλος ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 62′, με τον Πήλιο τέσσερα λεπτά αργότερα να κλειδώνει το ματς για την Ένωση.
Οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες στο φινάλε του αγώνα, καθώς αποβλήθηκε στο 82ο λεπτό ο Τιεΐ. Στους τρεις πόντους η ΑΕΚ Β’, παρέμειναν στους τρεις οι βυσσινί.
ΑΕΚ Β’: Γκίνης, Ραντόνια (70′ Ρουκουνάκης), Χρυσόπουλος, Κοσίδης, Πήλιος, Σαμπανά, Λαμαράνα, Λεφράνκ (34 Γκολφίνος – 70′ Τιεΐ), Απ. Χριστόπουλος, Ανδρικόπουλος (70′ Λάτσι), Σταμούλης.
ΑΕΛ: Σουλούκος, Θ. Παπαγεωργίου, Παπαδόπουλος, Ηλιάδης, Μαξιμένκο, Πλέγας (60′ Αντράντα), Κ. Παπαγεωργίου, Πατράλης, Όγκμποε, Πεντρόσο, Κοσσόνου.

Διαβάστε αναλυτικά την αναμέτρηση του Αιγάλεω με τον Διαγόρα

ΠΑΟΚ Β’ – Καμπανιακός 2-3
Ο Καμπανιακός πήρε το διπλό, καθώς επικράτησε 3-2 του ΠΑΟΚ Β’. Η ομάδα της Χαλάστρας έκανε την ανατροπή και έτσι πήρε το πρώτο της τρίποντο και τον Δικέφαλο να μένει στους τρεις βαθμούς.
Στο 3ο λεπτό ο Γαρύφαλλος άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Ωστόσο, ο ΠΑΟΚ Β’ κατάφερε να φέρει “τούμπα” το ματς με Τσοπούρογλου (19′) και Γκορντεζιάνι (45+2′). Όμως, ο Καμπανιακός μπόρεσε να πετύχει την ανατροπή.
Ο Γαρύφαλλος στο 63′ ισοφάρισε, με τον Τότσκα στο 74′ να δίνει τη νίκη στους φιλοξενούμενους.
ΠΑΟΚ Β’: Νικολακούλης, Τασιούρας (83′ Παντεκίδης), Κιτσάκης, Παναγιώτου, Γιαξής, Νινούα (83′ Ρούμνιαντσεβ), Γρόσδης (67′ Κωττάς), Δαρέλας, Τσοπούρογλου, Πανίδης (67′ Σμυρλής), Γκορντεζιάνι.
Καμπανιακός: Κασαπίδης, Προσκυνητόπουλος (46′ Π. Καθάριος), Μπούσης, Παπαστεριανός, Σαραβανίδης, Ν. Καθάριος (70′ Μανιός), Φροσύνης, Τότσκα, Πόζογλου, Γιουκούδης, Γαρύφαλλος (84′ Ταΐρης).

Παναχαϊκή – Παναθηναϊκός Β’ 0-2
Την πρώτη του νίκη πανηγύρισε ο Παναθηναϊκός Β’ στον Β’ όμιλο. Οι πράσινοι αντιμετώπισαν στην Πάτρα την Παναχαϊκή και κατάφεραν να φύγουν με το διπλό παίρνοντας το τρίποντο με 2-0.
Ο Βουτσάς στο 15′ άνοιξε το σκορ για το τριφύλλι, με τον Καραμπά στο 90+5′ να κλειδώνει το παιχνίδι για τον Παναθηναϊκό Β’. Βασικός για τους πράσινους έπαιξε ο Τσοκάι.
Παναχαϊκή: Κολοβούρης, Τόσκα (46′ Μούντλερ), Λιοφάγος, Γκανσιέρ, Μπάρετ, Νάστος, Κυρσανίδης (46′ Λότιν), Αποστολόπουλος, Χριστόπουλος (72′ Πατρινός), Ντε Ολιβέιρα (63′ Μασούρας), Ζέκοφ.
Παναθηναϊκός Β’: Λίλο, Λαμψίας, Σιδεράς, Φικάι, Μαρτίνης (74′ Κυριόπουλος), Αθανασακόπουλος (70′ Λιούμης), Βουτσάς, Τσοκάι, Φουρτάδο, Κρυπαράκος, Μπιλάλ (70′ Καραμπάς).