Βόλεϊ

Β’ Εθνική Βόλεϊ Γυναικών: Με ανατροπή ο Ακρίτας 3-2 σετ την Παναχαϊκή 2014

Αγχωτική νίκη με ανατροπή πέτυχε ο Α.Ο. ΑΚΡΙΤΑΣ απέναντι στην ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 2014 με 3-2 σετ, για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής γυναικών.

Β’ Εθνική Βόλεϊ Γυναικών: Με ανατροπή ο Ακρίτας 3-2 σετ την Παναχαϊκή 2014Κύριο χαρακτηριστικό του παιχνιδιού η αστάθεια στην απόδοσή του ΑΟ Ακρίτα, που είχε ως συνέπεια να μην μπορεί να επιβάλει τον ρυθμό του σε κανένα σχεδόν σημείο του αγώνα. Στο πρώτο σετ οι φιλοξενούμενες αιφνιδίασαν με την μαχητικότητα τους μπαίνοντας μπροστά στο σκορ. Τα επόμενα δυο σετ κρίθηκαν στις λεπτομέρειες ενώ στο τέταρτο ήταν σειρά των κοριτσιών του Α.Ο. ΑΚΡΙΤΑ να βγάλουν πάθος ισοφαρίζοντας το σκορ σε 2-2. Η καλαματιανή ομάδα οδηγήθηκε έτσι για δεύτερο συνεχόμενο ματς σε tie break όπου η λύση ήρθε από τον πάγκο για το συγκρότημα του κ. Ντάκουρη. Οι πατρινές δεν μπόρεσαν να βρουν απαντήσεις στο εξαιρετικό σέρβις της 16χρονης Ιωαννίδη Χριστίνας η οποία μπαίνοντας σε ένα οριακό σημείο (8-5) κατάφερε και αυτή με την απόδοσή της να διαμορφώσει το υπέρ μας αποτέλεσμα. Την ερχόμενη Κυριακή, ο ΑΟ Ακρίτας, ταξιδεύει στο Βραχάτι, για να αντιμετωπίσει τον τοπικό Γ.Α.Σ. ΠΑΜΒΟΧΑΪΚΟ ο οποίος καίγεται για βαθμούς.

Τα σετ Διάρκεια Αποτέλεσμα

1 22′ 15-25
2 27′ 25-20
3 27′ 20-25
4 22′ 25-17
5 15′ 15-6

Α.Ο. ΑΚΡΙΤΑΣ (Ντάκουρης Παναγιώτης ): Μπεσή Εβελίνα, Χειλαδάκη Κέλλυ, Μπότη Καλλιρόη, Ορφανέα Αφροδίτη (c), Μπουζέα Ιωάννα, Μαθιουδάκη Νίκη, Λίκα Αγγελική (λ), Πανταζοπούλου Νάνσυ, Βαμβακούση Όλγα, Καπλάνη Θεοδώρα (λ), Μπότη Θεοδώρα, Ιωαννίδη Χριστίνα, Βυζά Αναστασία, Βρυώνη Κατερίνα

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 2014 (Τριανταφυλλοπούλου): Τριανταφυλλοπούλου (c), Γιαννοπούλου, Λαμπροπούλου, Χαϊτόγλου, Γιαμπαστή, Κούγια, Ζαφειροπούλου (λ), Καλύβα, Φουρίκη, Καραχοντζίτη, Κοντάκη, Κωνσταντινοπούλου (λ)