Τοπικές Ενώσεις

Κύπελλο Ηλείας: Στα ημιτελικά ο ΠΑΟ Βάρδας, 2-0 τον Πανηλειακό

Την πρόκριση για τα ημιτελικά του κυπέλλου Ηλείας πήρε ο Π.Α.Ο Βάρδας με σκορ 2-0 απέναντι στην ομάδα του Πανηλειακού.

Οι πράσινοι που ήταν καλύτεροι σε όλη την διάρκεια του αγώνα, μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι χάνοντας μεγάλες ευκαιρίες, ειδικά στο πρώτο μισάωρο ώστε να ανοίξουν το σκορ.

Στο δεύτερο μισό κατάφεραν με δύο γκολ, ένα στην αρχή κι ένα στο τέλος, να πάρουν πανάξια την πρόκριση  για την επόμενη φάση.

Μέγα πάθος από τους ποδοσφαιριστές του Τσίρκοβιτς, που δεν σταμάτησε να τους παροτρύνει σε όλη την διάρκεια του αγώνα, δείχνοντας όλοι αποφασισμένοι να βρίσκονται στον επόμενο γύρο του κυπέλλου Ηλείας.

Ο ΑΓΩΝΑΣ:
2′: Ωραία ενέργεια από αριστερά του Χριστόπουλου, έκανε σέντρα και κεφαλιά του Vaz από το ύψος του πέναλτι, στα χέρια του Καρακίτσου.

7′ Σέντρα-σουτ του Χριστόπουλου, δεν πρόλαβε να κάνει την προβολή ο Vaz.

10′  Ο Τσαγκάρης από μακριά είδε τον Λαδά εκτός θέσης, έκανε έξυπνα το σουτ που πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι άουτ.

15′ Μεγάλη ευκαιρία για την Βάρδα όταν ο Σαμπανέι έφυγε μόνος από αριστερά έστρωσε στον Vaz, εκείνος σε μοναδικό τετ α τετ έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ.

34′ Ανατροπή του Σαμπανέι από τον Δαλαβούρα, ο διαιτητής  Παυλόπουλος έδωσε συνέχεια.
Πολύ έντονες οι  διαμαρτυρίες της Βάρδας .

46′ Επέλαση του Χριστόπουλου από αριστερά, ανατράπηκε καθαρά από τον Σταματελάτο και πέναλτι για την Βάρδα.

47′ Γκοοοολλ για τους πράσινους και 1-0 καθώς εκτέλεσε ο Σαμπανέι εύστοχα το πέναλτι.

52′  Ξανά ο πολύ καλός σήμερα  Χριστόπουλος, έκανε το σουτ που πέρασε μολις άουτ.

70′ Σουτ του Σταματελάτου άουτ.

85′: Απευθείας φάουλ του Σαμπανέι η μπάλα έφυγε δίπλα από το παραθυράκι μολις άουτ.
89′ Γκοοοολλ για την Βάρδα και 2-0.
Ο Ρουγκάλας έκλεψε ωραία στο κέντρο έδωσε κάθετα στον κορυφαίο σήμερα του γηπέδου Σαμπανέι, ο οποίος έβγαλε πολύ έξυπνα τον Μακρή προ κενής εστίας, για στείλει εκείνος τη μπαλα στην ανυπεράσπιστη εστία.

ΠΑΟ Βάρδας: Λαδάς, Λιόσης, Χριστόπουλος, Νικολόπουλος, Σιδέρης, Νικολακόπουλος, Ρουγκάλας (90′ Θεοφιλόπουλος), Ντόμας (83′ Μακρής), Βας, Σαμπανέι (90′ Φερεκίδης),Γούρμος (88′ Τσούλης).

Πανηλειακός: Καρακίτσος, Κωστόπουλος, Δαλαβούρας (73′ Μπάλλας), Δ. Τσίγκρηλας, Φερνάντες, Ντίας, Λίλα (73′ Τσαμπουρής), Σταματελάτος, Έλιοτ, Ρούνης (60′ Π  Τσίγκρηλας), Τσαγκάρης.