Champions League: «Κάζο» για Ίντερ, μοιρασιά στη Γαλλία

Η Σλάβια Πράγας έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1) από τον Μιλάνο κάνοντας με το «καλησπέρα» την έκπληξη στο Champions League– Στο 1-1 και η Λιόν με την Ζενίτ
Έκπληξη με το «καλησπέρα» στο Champions League μιας και η Σλάβια Πράγας έφυγε με το 1-1 από την έδρα της Ίντερ δείχνοντας ότι μόνο το «σάκο του μποξ» δεν θα παίξει στον όμιλο με τους Ιταλούς, την Μπαρτσελόνα και την Ντόρτμουντ. Μάλιστα οι Τσέχοι θα μπορούσαν να φύγουν με τους τρεις βαθμούς αλλά ο Μπαρέλα ισοφάρισε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Δείτε τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις του Ίντερ – Σλάβια Πράγας 1-1

Για την Σλάβια Πράγας στο 63 λεπτό του ματς ο 23χρονος Νιγηριανός φορ, Πίτερ Ολαΐνκα, με προβολή από κοντά σε απόκρουση του Χαντάνοβιτς, έστειλε την μπάλα στα στα δίχτυα κι έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του.

Οι Τσέχοι μετρούσαν έξι απανωτές ήττες στις τελευταίες επισκέψεις της στην Ιταλία, ωστόσο, απόψε (17/09) κατάφεραν να φύγουν αήττητοι από το Μιλάνο (1-1) κάνοντας την πρώτη έκπληξη με το… καλημέρα στη διοργάνωση απέναντι στην Ίντερ που προερχόταν από το απόλυτο στη Serie A (3X3) στο ξεκίνημα της περιόδου.

Ούτε στο άλλο ματς της 1ης αγωνιστικής δεν τα κατάφεραν οι γηπεδούχοι. Η Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης πήρε βαθμό από τη Λιόν στη Γαλία (1-1) κι έμεινε αήττητη απέναντι στους «λιονέ» για τρίτο σερί ματς, μετά τις δύο νίκες που είχε πετύχει εναντίον τους στην φάση των ομίλων της σεζόν 2015/2016 (3-1 εντός, 2-0 εκτός έδρας).