Εύκολα 0-4 ο Αχαρναϊκός στην Αμαλιάδα…

Σε ματς για την 19η αγωνιστική στον 6ο όμιλο της Γ’ Εθνικής στο στάδιο Αμαλιάδας Αστέρας – Αχαρναικός 0-4 στο τελικό σκορ, με τους φιλοξενούμενους να μην αντιμετωπίζουν δυσκολίες για να πάρουν τους τρεις βαθμούς της νίκης. Απέναντι στον Αστέρα που αγωνιζόμενος ξανά μόνο με τους νεαρούς παίκτες προερχόμενους από την ακαδημία, δεν ήταν εύκολο να απειλήσει.

Έτσι η ομάδα του Μενιδίου, απλά πρόσθεσε τους πολύτιμους βαθμούς σε αυτή τη συγκυρία του προγράμματος, παραμένοντας σαφώς “ζωντανή” στη διεκδίκηση της παραμονής στην κατηγορία (τώρα πέρασε και πάνω από τη ζώνη). Με τα υπόλοιπα ματς να είναι όλα … “τελικοί” και με κύριο αντίπαλο για μια θέση κυρίως πλέον τη Νίκη Τραγανού.

Στο ματς που ξεκίνησε με 23 λεπτά καθυστέρηση μέχρι να συγκεντρωθούν από τους γηπεδούχους τα χρήματα για την – υποχρεωτική πριν την έναρξη – εξόφληση του εξοδολογίου διαιτησίας, το «τριφύλλι» άνοιξε το σκορ με τον Καραγέωργο στο 13′, για να έρθει ο Τσιντώνης στο 24′ να κάνει το 0-2, που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στο 49′ ο Τσιντώνης έκανε το 0-3 και στο 58′ ο Ντος Σάντος έγραψε το 0-4, που έμεινε κι ως τελικό αφού στη συνέχεια έπεσε τελείως ο όποιος ρυθμός…

Αστέρας Αμαλιάδας: Εσάι, Σιούλας, Δ. Γιαννόπουλος, Παπαγεωργίου, Αθανασούλης (70′ Χριστοδουλόπουλος), Μαρκόπουλος, Ζωγόπουλος (46′ Ψιούρης), Κ. Γιαννόπουλος (75′ Ραμπαβίλας), Καραγιάννης, Ζαφειρόπουλος, Παρμάκης (46′ Σκάμπι).

Αχαρναϊκός: Αντωνόπουλος, Δεγάϊτας, Μανιδάκης, Τασούλης, Τζανέτος, Αντζέλι, Κυριακίδης (60′ Αρβανιτάκης), Δήμος (55′ Χαραλαμπόπουλος), Ντος Σάντος (75′ Τσομπανίδης), Τσιντώνης (61′ Κονόμι), Καραγεώργος.