Εύκολα τα Τρίκαλα 2-0 την Τρίγλια που “φωνάζει” για την διαιτησία… (photo)

Εύκολα τα Τρίκαλα 2-0 την Τρίγλια που “φωνάζει” για την διαιτησία…  (photo)

Εύκολα σχετικά ο πρωτοπόρος  ΑΟ Τρίκαλα δίχως να πιάσει υψηλά στάνταρ απόδοσης, κατάφερε να πάρει την νίκη με 2-0 επί της Τριγλίας και συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα στην Football League και στο +5 από την δεύτερη θέση.

Η ομάδα των Τρικάλων κατάφερε να βρει νωρίς το γκολ και να διώξει το άγχος. Στο 5′ από σέντρα του Λώττα ο Τσίπρας έκανε το 1-0.

Το ματς δεν είχε ρυθμό, ο ΑΟΤ κράτησε την μπάλα και με τον Σταματή είχε δοκάρι στο 40′.

Στην επανάληψη οι Σακαφλιάδες είχαν τον πλήρη έλεγχο του αγώνα. Με τον Σανδραβέλη στο 61′ έχασαν ευκαιρία για ένα δεύτερο γκολ. Τελικά αυτό ήρθε με πέναλτι στο 88ο λεπτό.

Ο Μιλκούδης ανέτρεψε τον Τσίπρα και αποβλήθηκε με τον Ριζογιάννη να μετατρέπει σε γκολ την εσχάτη των ποινών διαμορφώνοντας το τελικό 2-0.

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ: Γιακουμής, Σανδραβέλης, Βέρτζος, Οικονομόπουλος, Νιάρος, Ριζογιάννης, Τεγούσης, Τσίπρας, Πελάεθ (73’Γρηγορόπουλος), Λώττας (65 Παπαγεωργίου), Σταματής (86’Άλεξιτς)

ΤΡΙΓΛΙΑ: Παλαυράκης, Ζώτος, Κουρέλλας, Ζγουρής, Μιλκούδης, Παπαστεριανός, Ευθυμιάδης (54′ Μπρίτο), Σαρδανίδης, Καλαϊτζίδης (71′ Ρογγότης), Ντούνκα (54′ Μαντζίρης), Ναζλίδης.

ΠΟ Τρίγλιας: «Σφαγιαστική διαιτησία»

Εν τω μςταξύ, όπως προαναφέραμε, η ομάδα της Χαλκιδικής κάνει λόγο για «σφαγιαστική» διαιτησία στον σημερινό (26/1) αγώνα με τα Τρίκαλα (2-0 νίκη του ΑΟΤ) για την 17η αγωνιστική της Football League

Το ποστάρισμα της Τρίγλιας στο facebook:

«Τελικό αποτέλεσμα Α. Ο. Τρίκαλα – Π. Ο. Τρίγλιας 2 – 0. Δυστυχώς η ομάδα μας σήμερα έπεσε θύμα μιας σφαγιαστικης διαιτησίας από τον Αθηναίο διαιτητή Μπαϊρακτάρη, φορτώθηκε με κάρτες η μισή ενδεκάδα, ενώ το “κερασάκι στην τούρτα” ήταν το ανύπαρκτο πέναλτι που καταλογίστηκε στο 90′, στερώντας μας τις οποίες πιθανότητες διεκδίκησης ενός θετικού αποτελέσματος, ενώ στοίχησε και την αποβολή του Γιάννη Μιλκουδη, με δεύτερη κίτρινη. Δυστυχώς το ποδόσφαιρο σήμερα γύρισε πολλά χρόνια πίσω».