Μεγάλο “διπλό” του Ασπρόπυργου μέσα στο “Σίτι” (+video)

Ο φοβερός σήμερα Ασπρόπυργος  του Γιώργου Βαζάκα ήθελε περισσότερο τη νίκη για να ξεφύγει από τις τελευταίες θέσεις και έκανε μεγάλο διπλό μέσα στο Αιγάλεω, 0-2 το Σίτι και μάλιστα από ημίχρονο.

Πολλά λάθη από τους παίκτες του Σίτι. Μετά από ένα τέτοιο, στο 20′ ο Γκατζολάρι με προβολή έκανε το 0-1. Το Αιγάλεω ξεκίνησε να παίρνει μέτρα στο γήπεδο μετά το μισάωρο αλλά δεν μπόρεσε να απειλήσει. Είχε ένα σουτ του Τσίτσαρη αλλά αρκετά αδύναμο για να απειλήσει τον Γκίνη.

Ο Ασπρόπυργος σε αντεπιθέσεις έψαξε το δεύτερο γκολ. Από εκτέλεση κόρνερ του Αιγάλεω έβγαλε μία τέτοια στο 35′ αλλά ο Σρέτσκοβιτς νικήθηκε από τον Σικαλιά.

Και πριν φύγει το ημίχρονο απέκτησε σαφές προβάδισμα για τη νίκη. Ο Ασπρόπυργος κέρδισε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Ντιαλό στον Ζώνα. Ο Σικαλιάς απέκρουσε την εκτέλεση του Γκατζολάρι αλλά ο Φράγκος ακολούθησε τη φάση και έκανε το 0-2.

Στο β’ μέρος ο Ασπρόπυργος κλείστηκε για να προστατέψει το αποτέλεσμα. Ο Γκίνης κράτησε και το μηδέν σε πέναλτι που εκτέλεσε ο Τσιλιγκίρης στο 55′.

Ενώ απάντηση, ο νεαρός πορτιέρο είχε και στο γυριστό του Μακρυγιάννη στο 74′.

ΑΙΓΑΛΕΩ: Σικαλιάς, Συριόπουλος, Παπανικόλας, Σπυρόπουλος, Τσιλιγκίρης, Σταματάκης, Κάπος, Ντιαλό, Τσίτσαρης(68′ Μαγκάκης), Μαρκολίνο(55′ Γουερέ), Μακρυγιάννης

ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ: Γκίνης, Φιλίποβιτς, Ζώνας, Ζγκούρη, Σρέκοβιτς, Φράγκος(85′ Νικολακάκης), Σταγάκης, Κόσεβ, Κάκκο(70′ Νικολάου), Μπαξεβάνος, Γκατσολάρι(75′ Πολέτο)