Γ΄ Εθνική

Φοβεροί οι “Λύκοι”, δάγκωσαν τέσσερις φορές (0-4) στη Μεσσήνη!

Θαυμάσιος, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναργεαικός, νίκησε εύολα με 0-4 τον Πάμισο στη Μεσσήνη!

Φοβερός και σήμερα στη Μεσσήνη, αν και άργησε λίγο να πάρει εμπρός, με το ευρύ 4-0 ο Παναργειακός  και από την έδρα του Πάμισου.

Στο 30′ οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπουντόπουλου. Στο 43′ ο Πάμισος επιχείρησε να ισοφαρίσει, αλλά το σουτ του Παπαδόπουλου κατέληξε ελάχιστα άουτ.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 46′ ο Παναγιώτου έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του. Ο Συρεγγέλας πήρε τη σκυτάλη και διαμόρφωσε το 0-3 για τους «λύκους». Το τελικό 0-4 έγραψε ο ίδιος παίχτης, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του.

Μεγάλη νίκη για τον Παναργειακό που βρίσκεται στο κατόπι της Καλαμάτας.

Διαιτησία: Χρ. Βεργέτης, Ν.Σταματόπουλος, Παν.Τσούκας (Αρκαδίας), οι άριστοι βέβαια διαιτητές του αγώνα, σε ένα (φυσικά) πολύ εύκολο ματς σήμερα στο “νησί”.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Πάμισος: Καπατσώρης, Μάραντος, Νινιός, Φιλόπουλος, Αριστομενόπουλος, Μωράκης, Βλάχος, Παπαδόπουλος, Ρούτσης, Ηλιόπουλος, Αλεβίζος

Παναργειακός: Φαρμάκης, Κυριακόπουλος, Μπριλάκης, Μπούτας, Καλύβας, Παπαιωάννου, Τσιμικλής, Παναγιώτου, Καδάς, Συρεγγέλας, Μπουντόπουλος.