Μεσσηνία

Πανθουριακός – Τσικλητήρας 3-0: Αρκούσε ένα ημίχρονο! (photos)

Πανθουριακός – Τσικλητήρας 3-0: Εντυπωσιακή η ομάδα του Αντώνη Μαυρέα, καθάρισε από το α’ ημίχρονο τον αγώνα και πλησίασε σε απόσταση αναπνοής την κορυφή της βαθμολογίας της Α΄ Τοπικής Μεσσηνίας.

Στα αξιοσημείωτα το “0” παθητικό του Πανθουριακού μετά από 10 αγώνας.

Οι παίκτες του Αντώνη Μαυρέα παίζοντας εξαιρετικό ποδόσφαιρο, προηγήθηκαν στο 20′ με τον Αντρέ.
Στο 22′ ο ίδιος παίκτης κέρδισε πέναλτι. Την εκτέλεσή του ανέλαβε ο Τρίψας που έκανε το 2-0.
Στο 31′ ο μέχρι τότε πρωταγωνιστής του αγώνα, Αντρέ, αποβλήθηκε μετά από “κοκορομαχία” με τον Καρδάση.
Αν και με 10 παίκτες, ο Πανθουριακός δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 3-0 στο 38′ με τον Σπυρόπουλο.
Ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε και ο Τσικλητήρας προσπάθησε να βγει στην επίθεση.
Στο 43′ η ομάδα της Πύλου κέρδισε πέναλτι με τον Ράτσεφ. Ο Κόκκαλης, όμως, απέκρουσε, κρατώντας το “0” για τον Πανθουριακό μετά από 10 αγωνιστικές!
Στο β’ μέρος ο Πανθουριακός αρκέστηκε στο να αμύνεται, ο Τσικλητήρας δεν μπόρεσε να βρει διαδρόμους και το παιχνίδι έληξε με 3-0, σκορ που διαμορφώθηκε στο α’ ημίχρονο.
Σε συνδυασμό με το στραβοπάτημα του Απόλλωνα στην Κορώνη (2-2), η ομάδα της Θουριάς πλησίασε σε απόσταση αναπνοής από την κορυφή της Α΄ Τοπικής Μεσσηνίας.

Δίκαιη η διαιτησία των Ρέκκα, Τσοπανάκη, Αράπη.

Πανθουριακός: Κόκκαλης, Νινιός, Παπαγιαννόπουλος, Δημητρακόπουλος, Γιαννακόπουλος, Εμμανουήλ, Φαββατάς (58΄ Καράμπελας), Μορέιρα Αντρέ, Κανελλόπουλος (60΄ Μπαζάνης), Τρίψας (66΄ Αθανασόπουλος), Σπυρόπουλος (89΄ Παντσιώτης)

Τσικλητήρας Πύλου: Σαρρής, Καρδάσης, Ράτσεφ, Μ. Μεμά, Μαρκολέφας, Μεμουσάι (46΄ Κουρεμπανάς), Κοτσοβός, Ζάκα (83΄ Ζ. Μεμά), Δούνιας (28΄ λ. τρ. Ιλιάσι), Δεμλί, Σκαφιδάς (71΄ Ράλλης).

Ανεβαίνει ο Πανθουριακός που έχει “0” παθητικό στην άμυνα μετά από 10 αγωνιστικές!