Δυνατός ξανά Φωστήρας!

Την ήττα λοιπόν με 1-0 γνώρισε η ομάδα της Ένωσης Ερμιονίδας στην έδρα της από τον Φωστήρα στο γήπεδο του Κρανιδίου.

Την ήττα με 1-0 γνώρισε η ομάδα της Ένωσης Ερμιονίδας στην έδρα της από τον Φωστήρα στο γήπεδο του Κρανιδίου . Το γκολ που έκρινε τον αγώνα πέτυχε ο Πίσσας στο 88΄λεπτό με κεφαλιά .

Οι κυριότερες φάσεις του αγώνα
Στο 10΄λεπτό πλασέ του Σταυροθανασόπουλου μέσα από την περιοχή έδιωξε δύσκολα ο Πονηρός με τα πόδια.

Στο 19΄λεπτό κεφαλιά του ύστερα από κόρνερ του Ιωαννίδη η μπάλα αποκρούστηκε από τον Βιρβίλη και έφυγε πάνω από τα δοκάρια κόρνερ. Το κόρνερ εκτέλεσε και πάλι ο Ιωαννίδης με τον Σταύρου να πιάνει εκ νέου κεφαλιά στέλνοντας την μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι άουτ.

Στο 26΄λεπτό ο Πεχλιβανίδης με βαθιά μπαλιά βρήκε τον Τσιώλη στην περιοχή που σούταρε για να διώξει και πάλι με τα πόδια ο Πονηρός.

Στο 44΄λεπτό μεγάλη ευκαιρία για τον Φωστήρα να ανοίξει το σκορ όταν ο Τσουβαλτσίδης με διαγώνιο σούτ από δεξιά έστειλε την μπάλα ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Πονηρού άουτ.

Στο 45΄λεπτό μεγάλη ευκαιρία για την Ερμιονίδα να ανοίξει το σκορ όταν ο Λαντίκας από το ύψος την μεγάλης περιοχής σούταρε για να διώξει εκπληκτικά στην αριστερή του γωνία ο Κραβαρίτης σε κόρνερ. Το εκτέλεσε ο Μερτύρης και ο Βιρβίλης έπιασε κεφαλιά στέλνοντας την μπάλα λίγο πάνω από το δοκάρι άουτ.

Στο 48΄λεπτό πολύ μεγάλη ευκαιρία για την Ερμιονίδα να ανοίξει το σκορ όταν ο Τριμπόνιας με κάθετη μπαλιά έβγαλε τον Κυπαρίσση απέναντι από τον Κραβαρίτη τον οποίο απέφυγε και με πλασέ έστειλε την μπάλα προς την εστία , όμως ο Ιωαννίδης που ακολουθούσε με αυτοθυσία πρόλαβε και έδιωξε πριν η μπάλα περάσει την γραμμή.

Στο 54΄λεπτό σέντρα σουτ του Τριμπόνια η μπάλα έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Κραβαρίτη.

Στο 78΄λεπτό δυνατό αριστερό σουτ του Αντωνόπουλου μπλόκαρε στην αριστερή του γωνία ο Κραβαρίτης.

Στο 88΄λεπτό ο Πίσσας με κεφαλιά ύστερα από κόρνερ έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία ανοίγοντας το σκορ .

Ερμιονίδα (Δ.Τερεζόπουλος): Πονηρός, Α.Οψιμούλης. Μερτύρης, Τζιέρης, Βιρβίλης, Λαλούσης (86΄λ.τρ.Παπασταύρου), Τριμπόνιας, Λαντίκας (62΄Αντωνόπουλος), Τσόφλιος, Τρέσα(87΄Ι.Οψιμούλης), Κυπαρίσσης.

Φωστήρας ( Γ.Μάγγος): Κραβαρίτης, Τσουβαλτσίδης, Ιωαννίδης (74΄Βλάχος), Χριστοφιλέας, Πεχλιβανίδης, Κασνέστη, Κασβιρόπουλος (54΄Πίσσας), Σταύρου, Τσιώλης , ( 77΄Μποσκουίδης),Σταυροθανασόπουλος (54΄Δηλαβέρης), Μπερνιδάκης.